Zadania pozycjonera

Należy pamiętać, że pozycjonowanie wymaga regularnego dokonywania różnych czynności, aby pozycje mogły się utrzymywać u góry zgodnie z planem. Robi to się poprzez następujące czynności. Po pierwsze, niezbędna jest analiza konkurencji, którą można zrealizować dzięki odpowiednim narzędziom, co poważnie ułatwia pracę. Mając przeprowadzoną analizę, można wówczas przystąpić do właściwego doboru słów kluczowych oraz ustalenia stosownej strategii – sposób postępowania konkurencji może znacząco wpływać na dokonywany wybór. Po drugie, wykonuje się optymalizację strony pozycjonowanej, czyli przede wszystkim chodzi o to, aby doprowadzić do sprawnego działania i jak najszybszego wczytywania strony, a także powinna być dobrze zoptymalizowana dla ustalonych słów kluczowych.


Po trzecie, następuje budowa zaplecza pozycjonerskiego, które zazwyczaj ulega podziałowi na zaplecze: wartościowe (powstaje z myślą o użytkownikach) i spamerskie (jest tworzone wyłącznie dla wyszukiwarek). Niemniej jednak dobre zaplecze pozycjonerskie powinno stać się normalną i praktyczną stroną internetową, w takim razie najlepiej jest, jak przechodzi nierozpoznane jako zaplecze. Jego zadanie polega na linkowaniu do stron pozycjonowanych. Po czwarte, jest potrzebne katalogowanie, które oznacza rozmieszczanie linków do stron w katalogach, co można zrobić ręcznie bądź za pośrednictwem narzędzi, czyli półautomatów i automatów. Po piąte, rozpoczyna się umieszczanie artykułów, które pojawiają się we wszelkich serwisach stwarzających taką sposobność. Przede wszystkim chodzi o strony Presell Pages albo o serwisy z artykułami do przedruku. Po szóste, opracowuje się metodę linkowania zaplecza oraz stron pozycjonowanych, w zależności od określonej potrzeby i umiejętności.

Dodatkowo często stosuje się wsparcie podstaw poprzez: sygnaturki na forach, komentarze na blogach, SWL, portale ogłoszeniowe lub społecznościowe, serwisy z zakładkami czy też narzędzia SEO. To są fundamentalne zadania, z jakimi musi się zmagać pozycjoner.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 6.6/10 (13 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)