Wagi paletowe i platformowe. Dlaczego musisz je mieć w swoim przedsiębiorstwie?

Zarówno wagi paletowe jak i platformowe są nieodłącznym i niezastąpionym elementem firm przemysłowych, hurtowni oraz w handlu. Jednoczesny pomiar dużych partii towaru jest wygodnym i szybkim rozwiązaniem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takich wag?

Wagi platformowe – profesjonalne i szybkie pomiary

Jeśli stawiasz przede wszystkim na ekonomiczne rozwiązania, dzięki którym będziesz miał pewność, że Twój towar jest ważony poprawnie i z wielką dokładnością, z powodzeniem możesz wykorzystać do tego wagi platformowe. Świetnie sprawdzają się przy fabrykach, firmach kurierskich oraz przy halach magazynowych.

Każda z takich wag jest odporna na czynniki zewnętrzne, dlatego możesz mieć pewność, że posłuży Ci przed wiele długich lat. Przy wyborze takich wag zwróć uwagę na:

  • solidność konstrukcji – całość nie powinna się chwiać i budzić podejrzeń,

  • materiał, z którego jest wykonana – stal nierdzewna będzie najlepszym wyborem,

  • elementy antypoślizgowe – zapewnią bezpieczny pomiar masy,

  • czytelny wyświetlacz – umożliwi odczyt danych, prawidłowe zaprogramowanie wagi.

Posiadasz magazyn? Zainwestuj w wagi paletowe!

Solidna konstrukcja, najnowocześniejsze czujniki pomiarowe i dostosowanie się do Twoich oczekiwań. Obecnie producenci wag wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów i często realizują indywidualne zamówienia. Niektóre konstrukcje wag platformowych sprawiają, że sprzęt nadaje się tylko do użytku wewnątrz budynku.

Przeznaczeniem wag paletowych jest ważenie ładunków na paletach Euro. Wagi, dzięki swojej mobilności, są jednym z najczęściej wykorzystywanych sprzętów w magazynach i na halach produkcyjnych. Duża nośność wag pozwala na pomiar towaru o sporej masie.

Legalizacja wagi platformowej lub paletowej – czy to konieczność?

Poprzez legalizację wagi rozumie się potwierdzenie przez Urząd Miar faktu, że waga dokonuje pomiaru z dokładnością określoną na tabliczce znamionowej oraz jest precyzyjna. Inwestując w wagi do Twojego przedsiębiorstwa wybierz te z legalizacją w cenie. Montaż oraz legalizacja przeprowadzona przed fachowców pozwoli uniknąć Ci problemów.

“Stosowanie wag bez legalizacji bądź certyfikatu jest całkowicie zabronione oraz dodatkowo naraża to użytkowników wagi na niebezpieczeństwo oraz przedsiębiorstwo na spor kary finansowe” – mówi Fabian Koss, pracownik firmy GAWAG.

VN:D [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 10.0/10 (1 głos)
VN:D [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)