Szukasz mieszkania w Krakowie? Sprawdź, jakie znajdziesz oferty!

Eksperci są zgodni co do tego, że na polskim rynku nieruchomości jeszcze nigdy nie notowano takiego ruchu, jak w ostatnich latach. Oczywiście, przyczyn tego stanu rzeczy nie trzeba długo szukać – za wszystko odpowiada bowiem wzrost dobrobytu naszych rodaków. Zarabiamy z roku na rok coraz więcej, tak więc więcej osób może pozwolić sobie na zakup własnej nieruchomości. Nie wszędzie jednak to poruszenie jest tak samo łatwo zauważalne – znacznie więcej ofert pojawia się bowiem w dużych, dobrze rozwiniętych miastach, wśród których jedną z czołowych lokat od lat zajmuje stolica Małopolski. Krakowskie nieruchomości cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów indywidualnych i rozmaitych przedsiębiorstw – przyjrzyjmy się więc z bliska ofertom z tego miasta.
Z uwagi na to, że Kraków w dużej mierze jest miastem studenckim, na rynku nieruchomości nie brakuje tam ogłoszeń dotyczących wynajmu mieszkań dla żaków. Co ważne, czasy, kiedy studenci musieli zadowolić się słabo wyposażonymi pokojami na stancjach już dawno minęły – dziś czekają na nich w pełni komfortowe mieszkania w małej odległości od kompleksów uczelnianych. Warto też wspomnieć o ich cenach – te bowiem są często naprawdę atrakcyjne, nawet dla studentów z mniej zasobnym portfelem.

Nie oznacza to jednak rzecz jasna, że każde mieszkanie w Krakowie przeznaczone jest dla studentów – równie dużo ofert czeka wszak na klientów, którzy chcieliby kupić lokal na własność. Do wyboru mają zarówno mieszkania w klimatycznych, krakowskich kamienicach, jak i lokale w nowym budownictwie – tak w PRL-owskich, ale zmodernizowanych blokach, jak i budynkach wybudowanych przez współczesne firmy deweloperskie. Mieszkania, które znajdziemy w krakowskich biurach pośrednictwa w handlu nieruchomościami pochodzą zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego – trudno więc wskazać, których jest więcej.
W całym kraju ostatnimi laty coraz łatwiej zauważalne jest zjawisko migracji mieszkańców miast na ich obrzeża – nie inaczej jest oczywiście w przypadku stolicy województwa małopolskiego, gdzie zainteresowanie działkami budowlanymi w willowych dzielnicach bije wszelkie rekordy. Dużą popularnością cieszą się poza tym gotowe domy w Krakowie – zarówno zabytkowe nieruchomości, jak i nieco młodsze budynki od razu znajdują nabywców. Co ważne, problemów ze znalezieniem kupców nie mają nawet sprzedawcy oferujących najwyższy stopień komfortu, bardzo kosztownych, willi – zwłaszcza, kiedy zlokalizowane są w dzielnicach dobrze skomunikowanych z centrum miasta.

Kraków od kilku lat przeżywa intensywny boom gospodarczy – a to nie pozostało oczywiście bez wpływu na lokalny rynek nieruchomości. Przeglądając branżowe ogłoszenia, bez problemu trafimy na pewno ogłoszenia dotyczące lokali biurowych lub usługowych, a także duże hale, które mogą posłużyć jako centra produkcyjne i magazynowe. Pomimo tego, że ich ceny – z uwagi na coraz większą inwestycyjną atrakcyjność stolicy Małopolski – nie są niskie, nie brakuje chętnych na ich kupno lub wynajem.

 

źródło: http://dom-bud.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)