Szkoła językowa. Jak wybrać tę najlepszą?

Wyszukiwarka każdego dnia pochłania tysiące zapytań o najlepsze kursy językowe z podaniem danego języka lub miasta, w którym prowadzone będą zajęcia. Pojawia się pytanie – jak wybrać szkołę językową, która spełni nasze oczekiwania?

szkoła językowa

fotografia Bonnie Brown na licencji CC 2.0 z Flickr.com

Najwięcej zapytań dotyczy nauki języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i francuskiego. Można więc zaryzykować stwierdzeniem, że nauka języków to aspekt niezwykle pożądany, ale jak wybrać placówkę, w której danego języka nauczą najlepiej – w sposób profesjonalny i zgodny z posiadaną na ten moment wiedzą? Warto z wrócić uwagę na kilka podstawowych podpunktów.

Wykwalifikowani lektorzy

To od nich zależy w jaki sposób będą prowadzone zajęcia, ile materiału się na nich przerobi, a ile dostanie do zrobienia w domu i ogólna atmosfera panujące w czasie ich trwania. Istotne jest wykształcenie lektorów, ale jeszcze ważniejsze jest ich doświadczenie z nauczaniem i to, jak często korzystają z danego języka.

Sekretariat każdej ze szkół językowych ma obowiązek poinformowania aplikanta, za jego wyraźnym okazaniem chęci, o podanie kwalifikacji każdego lektora. Lepsze szkoły zamieszczają takie informacje na profilach lektorów znajdujących się na stronach internetowych.

Native speakers

Upewnij się, że Twoje zajęcia będą prowadzone z pomocą native speakera, czyli tej osoby, która z danym językiem ma do czynienia na co dzień i był on jej językiem naturalnym. Tylko w ten sposób Twój akcent ukształtuje się w odpowiedni sposób i nabierze pożądanego tonu.

Dodatkowe kursy internetowe

Każda dobra i szanująca się szkoła językowa oddaje w ręce kandydatów również materiały internetowe – najczęściej bez prośby o dopłacenie, a jeśli już to tylko niewielką kwotę. To dzięki tym kursom możesz wykonywać zadania i doskonalić swój język w chwili, kiedy siedzisz przed komputerem, nie w szkolnej ławce.

Zajęcia co najmniej raz w tygodniu

Nie da się ukryć, same kursy internetowe nie wystarczą. Aby wypracować odpowiedni poziom językowy potrzebny jest kontakt z kimś, kto mówi w danym języku często i płynnie. Zajęcia powinny odbywać się co najmniej raz w tygodniu, by w połączeniu z Twoją samodzielną pracą przynosiły zamierzone efekty.

Egzaminy

Odpowiedniej klasy szkoła języka da Ci gwarancję przeprowadzenia egzaminów na piśmie z gwarancją, że jeśli nie osiągniesz oczekiwanych po zaliczeniu kursu efektów, zwrócą Ci wcześniej wpłacone na ten egzamin pieniądze.
Różne sposoby nauki

Innowacyjna szkoła to ta, która podejmuje się różnych sposobów na przekazanie wiedzy tak, by choć jeden z nich okazał się pomocny każdemu z uczniów, a przy tym korzysta ze zróżnicowanych pomocy naukowych, i to nie tylko technologicznie.

Przeczytałeś właśnie fragment pełnego artykułu

Kliknij tutaj i czytaj dalej na stronie Progenja Edu

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)