Sami malujemy mieszkanie

Kiedy decydujemy się na remont naszego mieszkania, zazwyczaj chcemy aby wyniósł on nas jak najtaniej, a pozostałe pieniądze możemy wtedy przeznaczyć na nowe meble bądź inne elementy dekoracyjne. Dlatego przedstawimy wam poniżej kilka wskazówek, jak samodzielnie przeprowadzić remont w domu, czyli malowanie krok po kroku.
Oczywiście na początek musimy pozbyć się wszystkich mebli z pokoju, bądź zestawić je na środku i przykryć specjalną folią malarską, aby nie uległy one zniszczeniu oraz zabrudzeniu. Następnym etapem naszego remontu będzie oczyszczenie ścian z wszelkich nieczystości, zabrudzeń, tłustości, a najlepiej jest to wykonać woda z dodatkiem szarego mydła. Malowanie to ostatni etap remontu do którego jeszcze nam daleko, musimy bowiem poczekać, aż ściany dokładnie wyschną oraz zagruntować je, a wcześniej sprawdzić czy nie ma w ścianach żadnych ubytków, które należałoby zaszpachlować. równie modne w ostatnich czasach stało się również kładzenie gładzi, jednak ta czynność wymaga już profesjonalizmu malarskiego bądź zapoznania się z fachową metodą kładzenia gładzi w odpowiednich poradnikach malarskich.
Kiedy już tynki zostaną pokryte odpowiednią ilością warstw podkładowych, możemy wykonać czynność ostateczną, jaką jest malowanie, poprzez równomierne nakładanie farby wałkiem bądź pędzlem na ścianach i sufitach.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)