Ruletka

Ruletka, historia najsłynniejszej gry hazardowej

Historia najsłynniejszej gry hazardowej, jaką jest ruletka rozpoczyna się w 1645 roku, jednak legendy głoszą, że jej początki możemy odnaleźć w starożytnych Chinach, kiedy to chińczycy wymyślili i opatentowali grę na kole, bądź też że początki ruletki odnajdujemy w starożytnym Rzymie, kiedy to rzymscy żołnierze między bitwami szukali rozrywkę i wymyślili koło do gry na liczbach. Jeżeli zaś chodzi o historię spisaną, mówi ona iż francuski uczony matematyk w 1645 roku wymyślił koło, na którym umieścił liczby od jednego do trzydziestu sześciu i na ich podstawie opracował teorię rachunku prawdopodobieństwa.

Zatem słowo „ruletka” pochodzi od francuskiego słowa „roulette” co oznacza dosłownie „małe koło”, dlatego ruletka zwana jest potocznie grą na kole. Historia dalej informuje nas, iż w 1842 roku inny francuski uczony udoskonalił koło do gry, dodając do niego zero, co sprawiło iż gra stała się trudniejsza oraz kasyna zaczęły przynosić większe dochody, bowiem wypadnięcie zera na kole jest tylko i wyłącznie wygraną i korzyścią dla kasyna.

Zdecydowanie ważniejsza i bardziej prawdopodobna jest historia spisana, która mówi o francuskich uczonych, którzy to z jednej strony opatentowali wspaniałą grę hazardową, z drugiej zaś wymyślili i opisali teorię rachunku prawdopodobieństwa. Zatem dzięki dwóm francuskim uczonym, kasyna na całym świecie zyskały najwspanialszą i najbardziej popularną grę hazardową, która obecnie przynosi monstrualne zyski i jest rozpowszechniana we wszystkich kasynach, od kilku lat również w kasynach online. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z dokładniejszą historią gry oraz z zasadami gry w ruletkę, jak również do wypróbowania swojego szczęścia w prawdziwym kasynie internetowym.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)