Rodzaje internetowych rozgrywek pokerowych

Najprostsza forma gry w pokera w internecie to wersja stolikowa. Wybieramy po prostu jakiś stolik z wolnym miejscem lub zajmujemy pusty stół i zapraszamy do niego innych graczy. Do każdego stolika przypisane są limity zakładów, np. 1/2 euro dla małej i dużej ciemnej, ale część stolików może być przeznaczona do gry bez limitu, na bardzo wysokie stawki. Jeśli chcemy, możemy grać jednocześnie przy kilku stolikach, musimy tylko mieścić się w limitach czasowych dla danej sesji.

Sit&Go to rodzaj rozgrywek turniejowych, ale bez wyznaczania konkretnej daty – zawody zaczynają się, gdy do stolika przysiądzie się komplet graczy. Sit&Go mogą odbywać się w kameralnym gronie kilku graczy lub w wersji mocno rozbudowanej, z liczbą zawodników liczoną w setkach.

Rozgrywki Fifty50 to szczególna odmiana Sit&Go. Gra kończy się w momencie, gdy odpadnie połowa zawodników. Pula nagród dzielona jest pomiędzy wszystkich zwycięzców, a wartość wygranej zależy od tego, ile żetonów zgromadził zawodnik w momencie zakończenia rozgrywek.

Turnieje pokerowe polegają na tym, by wyeliminować przeciwników ze swojego stolika i dostać się do finałowego stołu. Wszyscy zawodnicy zaczynają zawody z taką samą ilością żetonów. Wysokość stawek w miarę upływu gry rośnie, a gry zawodnik straci swoje żetony, odpada z turnieju. Wyjątkiem są turnieje re-buy, w których istnieje możliwość dokupienia żetonów, ale tylko w określonym momencie rozgrywek. Podstawowa różnica pomiędzy turniejem a zwykłą grą stolikową jest taka, że w turnieju nagrody otrzymują wyłącznie zwycięzcy z finałowego stołu. Nie można się wycofać z turnieju przed czasem i zabrać wygrane żetony. Główna pula nagród dzielona jest pomiędzy kilku zwycięzców (np. 10 pierwszych miejsc), ale im dalsza pozycja w końcowym rankingu, tym niższy udział w puli.

W turniejach można też walczyć tylko jeden na jednego. Są to tzw. Heads-Up. Zawodnicy łączeni są w pary, po wyeliminowaniu przeciwnika gracz mierzy się z innymi zwycięzcami i tak aż do finału, gdy zostanie tylko dwójka zawodników.

Graczy najbardziej interesują główne turnieje pokerowe, z wysokimi nagrodami, dostać się do nich nie jest jednak tak prosto. W tym celu powstały turnieje satelity. Wyróżniają się one niższym wpisowym, zaś główną nagrodą jest miejsce w rozgrywkach wyższej klasy.

Przystępując do rozgrywek pokerowych trzeba pamiętać, że jakiekolwiek zmowy, np. dotyczące strategii gry przy finałowym stole i podziału nagrody, są zabronione. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by przy tym samym stoliku siedzieli sami znajomi, pod warunkiem, że grają oni przeciwko sobie na takich samych zasadach, co przeciwko innym graczom. Nie jest jednak możliwe przystąpienie w tym samym czasie do konkretnych rozgrywek uczestników mieszkających pod tym samym adresem, bez względu na to czy są oni spokrewnieni ze sobą.

Więcej informacji o najpopularniejszej odmianie gry w pokera Texas Hold’em znajdziecie na portalu pokerowym PokerBreak.net. Zajrzyjcie już teraz!

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)