Rewolucja internetowa.

Niegdyś świat nękały liczne rewolucje społeczne, które zmieniały rządy, odmieniały światopoglądy, a niektóre z nich przyczyniły się do odmiany oblicza całego świata. Bardzo często było to związane w wieloma ofiarami ludzkimi.

Czy dzięki takim ruchom świat stał się lepszy?

Trudno jednoznacznie ocenić, jednakże obecnie żyjemy we wspólnej Europie, a rewolucje dokonują się na innym polu – technologicznym.
Taką rewolucją było wprowadzenie do użytku prywatnego, komercyjnego Internetu. Zrewolucjonizował on komunikację w ten sposób, że nie ważne stały się granice, odległości i czas. Teraz możemy bez problemu porozmawiać z ludźmi znajdującymi się na drugim końcu świata w czasie rzeczywisty. Co więcej, możemy z nimi prowadzić różne biznesy, przelewając środki poprzez bankowość internetową, albo wysyłając dokumenty pocztą elektroniczną. Dzięki Internetowi złamane zostały wszelkie bariery, które przedtem utrudniały komunikację. Można więc powiedzieć, że świat się zmniejszył, choć nie w sensie dosłownym, ale jednak.
Jeszcze kilkanaście lat temu wiele z tych rzeczy, które obecnie należą do naszej codzienności, nie były nawet w naszej sferze wyobraźni. Mowa tu na przykład o oglądaniu transmisji telewizyjnych doskonałej jakości w Internecie, robieniu wszelkich zakupów w sieci, opłacanie rachunków, czy wysyłanie dokumentów do urzędów i załatwianie różnych spraw bez wychodzenia z domu.

Internet sprawił, że nasze życie stało się wygodniejsze, bardziej komfortowe i pozwolił wydatnie przyczynić się do zwiększenia naszego wolnego czasu. Internet jest także podstawowym źródłem bieżących informacji o wydarzeniach na całym świecie, a także bazą wiedzy na interesujące nas tematy. Powstało wiele portali, których zasięg jest ogólnoświatowy, na których można dzielić się na przykład swoją twórczością lub różnymi doświadczeniami.
Jeszcze niedawno dostęp do Internetu nie był możliwy dla wszystkich. Było tak z różnych powodów, na przykład zasięg w wielu miejscach nie był wystarczający, albo nie można było podpiąć przewodów. Jednak w dzisiejszych czasach jest z tym znacznie lepiej i podłączony do sieci może zostać każdy ten, kto ma na to ochotę. Poziom dostępu do tego wirtualnego świata stale rośnie, tak samo jak jakość sieci i jej prędkość. Na zakładanie internetu decydują się nie tylko młodzi ludzie. Coraz częściej korzystają z niego ludzie starsi, którzy widząc, że jest to przydatne i ciekawe narzędzie, proste w użyciu i nie groźne, sami stają się internautami, dzięki czemu mogą korzystać z wszelkich dobrodziejstw sieci i robią to czerpiąc pełnymi garściami.

Założenie Internetu jest bardzo łatwe. Wystarczy tylko podpisać umowę z wybranym przez nas dostarczycielem usługi i bardzo szybko fachowcy zrobią co do nich należy, a my będziemy cieszyli się dostępem do sieci.
Rozwój sieci internetowej stale postępuje, kto wie jakie usługi dzięki niemu będą w przyszłości możliwe. Rewolucja ta przyczyniła się do ogromnej zmiany całego świata i trzeba zaznaczyć iż była to rewolucja bez ofiar.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)