Modna pościel dla niemowląt

Pościel dla niemowlaka to trudna kwestia. W tym przypadku bowiem oprócz kwestii estetycznych liczy się też praktyczność i bezpieczeństwo. Dlatego kupując pościel trzeba wziąć to pod uwagę. Jak zatem dokonać dobrego wyboru?Na pewno warto zainwestować w co najmniej dwa komplety pościeli, które będą wykorzystywane na zmianę. Muszą one oczywiście spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa, czyli posiadać stosowne atesty oraz certyfikaty, które dopuszczają dany produkt do użytkowania przez dzieci.

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być pościel haftowana dla dzieci z bawełny organicznej. To propozycja dla maluchów ze skłonnością do alergii, bo sama bawełna jest materiałem przewiewnym, który pozwala skórze oddychać. Poza tym jest przyjemna w dotyku i miękka. Do produkcji pościeli tego rodzaju nie wykorzystuje się środków chemicznych i pestycydów.

Podczas zakupu pościeli dla niemowlaka warto sprawdzić czy nie posiada ona zbędnych ozdób. Nie może mieć m.in. sznurków czy dostających guzików. Dużą popularnością cieszą się modele z tzw. misiem. Są efektowne, a przy tym bardzo wygodne. Dostępne są w sprzedaży w szerokiej gamie wzorów i kolorów do wyboru. Bez problemu można więc dopasować pościel do aranżacji całego pokoju dziecięcego. Pościel do łóżeczka to jednak nie wszystko. Oprócz tego warto zainwestować również w komplet do wózka. Tutaj ciekawym rozwiązaniem są modele z tzw. materiału minky. Minky jest bardzo przyjemne w dotyku, delikatne i lekkie. Dlatego też świetnie sprawdza się w przypadku małych dzieci. W ostatnim czasie pościel wykonana z tego materiału nieco staniała i stała się bardziej dostępna. Mimo to trzeba też uważać na oszustów. W sieci nie brak ofert podróbek minky, które w rzeczywistości nie posiadają wyjątkowych cech tego materiału. Nie warto ich kupować, bo szybko się psują i ulegają zniszczeniu w czasie prania.

Na pewno poszukując odpowiedniego kompletu pościeli dziecięcej trzeba sprawdzić jakich wymiarów jest wkład, w który wkłada się poszewkę. W przypadku kołderek jest to zwykle 120 na 80 cm lub 135 na 100 cm. Poszewka na poduszkę ma na ogół 40 na 60 cm. Rzadziej w sklepach znaleźć można modele o innych wymiarach. Warto to jednak sprawdzić. Dobrym pomysłem jest też zakup kompletu, który oprócz poszewki na kołderkę i poduszkę zawiera również prześcieradło i poszewkę na ochraniacz do barierek. Chroni on maluszka przed uderzeniem się przypadkowo wykonane z drewna szczebelki łóżka. W tym przypadku trzeba się jednak oczywiście liczyć z niego większą ceną.

Zobacz też: Pościel haftowana, pościel dla niemowląt | http://szwalniasnow.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)