Mikroalgi – niezwykle cenny składnik pokarmowy

Dbasz o swoje zdrowie, uprawiasz sport, starasz się wybierać tylko naturalne produkty, a mimo to, masz poczucie, że jesteś pozbawiony sił witalnych, energii a obciążenie Twojego organizmu jest nie do zniesienia? Natłok produktów na aptecznych półkach skłania Cię o zawrót głowy?

Wychodząc naprzeciw Twojemu zdrowiu, warto skierować Twoją uwagę na cieszące się coraz większą popularnością ostatnio mikroalgi, o których zastosowaniu i pozytywnych właściwościach mówi się bardzo często.

Mikroalgi to glony, których należy szukać tylko i wyłącznie w krystalicznie czystej wodzie. W ich skład wchodzi przede wszystkich zalicza się Chlorella i Spirulina.

W krajach azjatyckich i afrykańskich działanie mikroalg doceniono już dawno, u nas także zaczęto traktować ją jako cenny składnik pokarmowy. O ich zbawiennych właściwościach dla organizmu warto dowiedzieć się więc czegoś więcej.

W ich składzie można znaleźć między innymi: nienasycone kwasy tłuszczowe, nukleinowe (RNA I DNA), chlorofil i bardzo dużo innych związków chemicznych. Ponadto, są doskonałym źródłem potrzebnych dla człowieka pierwiastków oraz wysokiej jakości dobrze przyswajalnego białka. Posiadają wszystkie witaminy grupy B (nawet tak potrzebną nam witaminę B12) oraz witaminy C i E.

Spirulina wchodząca w skład mikroalg jest już większości populacji dobrze znana. Coraz częściej proponowana jako dodatek w produktach spożywanych nie tylko dla sportowców. W kolorowej prasie o jej pozytywnym działaniu z dnia na dzień możemy przeczytać coraz więcej.

Jest spectrum działania jest niezwykle szerokie. Działa przeciwwirusowo, stanowi naturalną broń dla organizmu, wspomaga organizm w walce z infekcjami. Niezawodna okazuje się w walce z nadwagą, gdyż znacząco wpływa na kontrolę apetytu.

chlorella - mikroalgaWięcej na temat chlorella znajdziecie na chlorella-sklep.com.pl.

Z kolei Chlorella – mimo, iż zawiera mniej białka niż Spirulina, to więcej w niej odnajdziemy takich substancji jak: żelazo, chlorofil czy kwasy nukleinowe. Działa jako środek odtruwający nasz organizm z toksyn, wspiera wątrobę i jelita. Wspomaga naszą witalność i aktywność organizmu, a także posiada właściwości antyoksydacyjne.

To doskonałe połączenie, które można odnaleźć w jednym suplemencie diety!

Dostarczając swojemu organizmowi suplementy diety – mikroalgi,
masz świadomość, iż jest to produkt całkowicie ekologiczny i naturalny, którego zadaniem jest przede wszystkim pomoc w prawidłowym funkcjonowaniu Twojego organizmu, dostarczenie i uzupełnienie cennych składników oraz ochrona przed tak zwanymi szkodnikami.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)