Jakie kredyty warto skonsolidować?

Konsolidacja kredytów to niezmiernie popularne hasło wśród klienteli banków. Kredyt konsolidacyjny to nic innego, jak łączenie pożyczek, które do tego czasu zaciągnęliśmy. Rozstrzygnięcie takie jest korzystne, kiedy nie możemy poradzić sobie ze spłacaniem kilku zaciągniętych kredytów. We wspomniany sposób spłacamy pojedynczą należność, a nie kilka, jak do tej pory.

coins-1164601_960_720

Kredyty konsolidacyjne zapewniają tym samym sposobność określenia pojedynczej należności, zamiast regulowania wielu należności w odmiennych terminach. Przez to klient łatwiej zapamiętuje termin spłaty poszczególnej należności i może panować nad punktualnością regulowania pożyczki. Kolejną zaletą, którą posiada kredyt konsolidacyjny jest fakt, że wartość raty jest mniejsza niż suma rat wszystkich kredytów, które wcześniej opłacaliśmy. Mniejsza rata kredytu jest możliwa zwłaszcza dzięki wydłużeniu terminu opłacania kredytu – przypomina blog finansowyhttp://konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/10/ranking-kredytow-konsolidacyjnych.html przez co wzrasta jednak całkowity koszt kredytu.

Żeby konsolidacja kredytów mogła być jak najlepsza, trzeba pamiętać o racjonalnym jej dokonaniu. Do łączenia pożyczek przeważnie dochodzi bowiem podczas scalania obciążenia karty kredytowej i dość drogich kredytów gotówkowych. Jeżeli jednak bierzemy kredyt konsolidacyjny, aby złączyć wzięte wcześniej pożyczki, ale bez zmiany terminu spłaty, omawiana operacja może okazać się niepotrzebna. Dzieje się tak, bowiem sama konsolidacja pożyczki pociąga za sobą większe oprocentowanie, które w następstwie generuje wyższe koszty naszego kredytu. W związku z tym istotne jest, aby kredyt konsolidacyjny obejmował termin spłaty, jaki nie narazi nas na znaczne raty.

Procedury, jakie musimy przejść przy zaciąganiu prezentowanego zobowiązania, są analogiczne, jak te, które przechodzimy w razie zaciągania typowego zobowiązania. Przeważnie kredyty konsolidacyjne ciągną za sobą konieczność gwarancji w postaci hipoteki. Wspomniana nieruchomość nie musi być jednak naszą osobistą własnością, bowiem może należeć na przykład do osoby z rodziny albo znajomego. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy jeden z aktualnych kredytów jest kredytem hipotecznym. Ponadto bank bierze pod uwagę naszą przeszłość kredytową. Jeśli wcześniejsze zobowiązania nie były spłacane właściwie bank może odmówić nam omawianego rozwiązania.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)