Jak spłacać wiele kredytów jedną ratą?

Dzisiaj mnóstwo ludzi jest obciążonych jakimś kredytem, a czasem i kilkoma. Nie rozchodzi się tutaj tylko o kredyty w bankach lecz też bywają to raty za akcesoria RTV czy samochód. Gdy nierzadko musimy pamiętać o zapłaceniu paru rat w ciągu tego samego miesiąca, po niedługim okresie czasu jest to uciążliwe. I właśnie w takim przypadku idealnym wyjściem może być niejednokrotnie konsolidacja posiadanych przez nas zobowiązań.

Chociaż slogan ten bywa raz po raz przytaczany w reklamach banków albo na łamach prasy, wielu spośród nas wciąż nie wie co ono znaczy. A jest to nic innego jak wzięcie jednego kredytu na spłatę wszystkich naszych obciążeń finansowych. W tenże sposób w rzeczywistości zamieniamy kilka małych kredytów na jeden duży. Dla niektórych klientów takie posunięcie może zdawać się być niemądre, jednakże w wielu przypadkach bywa to najdoskonalsze z dostępnych rozwiązań.

Oferowane przez banki lub też inne instytucje finansowe, kredyty konsolidacyjne zazwyczaj są podzielone na dwa główne rodzaje. Pierwsze wśród nich to kredyty nazywane hipotecznymi, bo z ich pozyskaniem wiąże się wymaganie zabezpieczenia kredytu w postaci hipoteki naszego domu albo innej nieruchomości. Powodem tego jest fakt, iż w tych przypadkach konsolidacja kredytów jest obarczona bardzo wysoką sumą pieniędzy. Czas na spłatę jest jednakże wtedy dłuższy a odsetki na nas nałożone niższe. Drugi typ tego kredytu nazywamy natomiast gotówkowym i zaciąga się go na mniejsze sumy pieniędzy w związku z czym nie są wymagane jakiekolwiek zabezpieczenia. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że warunki jego zdobycia bywają nieco mniej korzystne. Czas spłaty zadłużenia jest o wiele krótszy, a oprocentowanie z kolei wyższe.

W jaki sposób zatem funkcjonuje wspomniany kredyt konsolidacyjny?

Wystarczy odwiedzić konkretne banki i zorientować się jakie tego rodzaju kredyty mogą nam zaoferować. W dużej mierze bywa to zależne od rodzaju posiadanych przez nas zobowiązań finansowych, oraz od ich wielkości. Zwykle jednakże kredyty konsolidacyjne charakteryzują się tym, że czas na ich spłacenie jest rozłożony na dłuższy czas dlatego też raty są niższe. Jest to w dużej mierze opłacalne dla ludzi, którzy mieli trudność ze spłaceniem wszystkich zadłużeń w jednym miesiącu. Dzięki temu bowiem posiadają one sposobność na zmniejszenie comiesięcznych wydatków. Dla samych banków, które są chętne udzielić takiego rodzaju kredytów, też jest to korzystne rozwiązanie. Przede wszystkim zyskują kolejnego klienta, który spłaca pożyczoną kwotę razem z odsetkami, co już jest korzystne. Po drugie, klient ten jest rzetelny jeśli chciałby dostać kredyt konsolidacyjny a nie uciekać przed spłacaniem swoich długów.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)