Jak powinno się tapetować ściany?

Tapetowanie to jeden ze sposobów wykańczania wnętrz naszego domu i pomimo iż metoda ta jest bardzo stara, nadal pozostaje w modzie. Tym bardziej, ze wraz z rozwojem dziedziny budownictwa powstają nowe materiały wykończeniowe, a co za tym idzie lepsze i trwalsze gatunkowo. I tak jeżeli chodzi o tapetowanie, obecnie na rynku mamy ogromny wybór tapet cienkich, grubych, gładkich, wypukłych, jedno i wielokolorowych oraz zmywalnych bądź niezmywalnych. Wybór należy do nas samych.

Tapetowanie to sztuka wykańczania wnętrz, która nie wymaga zbyt wielu umiejętności budowlanych. Wystarczy tylko zakupić odpowiednią ilość tapety, do tego celu powinniśmy wykonać stosowne obliczenia metrażu naszych ścian, biorąc poprawkę na ubytki związane ze wzorem na tapecie. Dobrze jest przy tym zawsze zabezpieczyć się w zapasową rolkę tapety. Następnie musimy zaopatrzyć się w dobry jakościowo klej do tapet, aby raz przyklejona tapeta nie uległa samoistnemu odklejeniu.

Wyposażmy się jeszcze w drabinę, stół do smarowania tapet, suche szmaty, bądź wałek i możemy rozpocząć tapetowanie wybranego wcześniej pomieszczenia. Nie zapomnijmy oczywiście wcześniej dobrze oczyścić i osuszyć ścian, aby tapeta dobrze trzymała się przyklejanej powierzchni. Suche szmaty bądź wałek przydadzą nam się do wygładzania już przyklejonej tapety do ściany, aby pozbyć się wszelkich nierówności oraz pęcherzyków powietrza.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)