Jak poprawić wyniki w swojej firmie?

W dzisiejszych czasach we wszystkich branżach panuje coraz większa konkurencja. Konieczna jest ciągła walka o przyciągnięcie klientów. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, żeby zdobytych klientów nie stracić, bo chętnych do ich przejęcia nie brakuje. Dlatego usługi świadczone przez każde przedsiębiorstwo powinny stać na jak najwyższym poziomie, a jednocześnie każda firma powinna liczyć się z możliwością, iż nastąpi w niej konieczność wzmożonej pracy.

wyniki-firmy

Dlatego warto mieć zespół dobrych pracowników. Co to znaczy? Dobry pracownik to nie tylko osoba, która dobrze zna się na swoich zadaniach, ale musi być również pracowity, a wykonywana praca powinna sprawiać mu satysfakcję. Oczywistym jest przecież, że osoba wykonująca swoje obowiązki z uśmiechem pracuje efektywniej, a praca jest dla niej mniej męcząca. Jeżeli uda nam się zebrać właśnie takich pracowników, to jest to pierwszy krok do tego, żeby stworzyć z nich prawdziwy zespół, a to z kolei przełoży się na osiągane wyniki.

Potrzebne jest więc stałe motywowanie pracowników. Dla jednych odpowiednią motywacją będą nagrody finansowe otrzymywane za osiągnięte w pracy wyniki, a dla innych odpowiednią nagrodą jest uścisk dłoni prezesa firmy i pochwała wyrażona przed kolegami z pracy. Trzeba więc poznać swoich pracowników i każdego z nich traktować w sposób indywidualny i motywować go w sposób, który w jego przypadku sprawdzi się najlepiej. Warto również dowiedzieć się więcej o systemach wynagradzania, zaglądając na anacco.pl/systemy-wynagradzania.

Warto też co jakiś czas przeprowadzać w swoim przedsiębiorstwie badanie motywacji. Dzięki temu możemy na bieżąco sprawdzać, czy sposoby motywacji stosowane przez nas dotychczas przynoszą spodziewane efekty, czy może trzeba je zmodyfikować.

Powyżej pisaliśmy już o tym, że na każdego pracownika działają inne bodźce. Trzeba pamiętać jednak o tym, że dla zdecydowanej większości ludzi nagroda finansowa jest tym, co zachęca do pracy. Ustanawiając system wynagrodzenia w firmie trzeba więc uwzględnić premie, które: są możliwe do zdobycia dla pracowników (wynik za który przysługuje premia powinien być możliwy do osiągnięcia, ale nie zbyt łatwy – premia ma motywować, a nie przypadać co miesiąc), są kwotami, które rzeczywiście usatysfakcjonują pracowników (premia powinna być proporcjonalna do zarobków – kogoś kto zarabia 5 tys. zł. nie zadowoli premia w wysokości 100 zł.).

Stosując się do powyższych wskazówek można znacząco poprawić osiągane wyniki. A więc do dzieła!

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)