Jagody Acai – czy rzeczywiście zawierają tak wiele dobroczynnych…

O jagodach Acai napisano już wiele poradników, artykułów oraz blogów. Ten owoc zyskuje coraz większą sławę, zwłaszcza w kręgach osób dbających o linie lub usiłujących zrzucić nadmiar kilogramów. Wielu popularyzatorów przypisuje mu cudowne właściwości, jednak czy ich zdanie jest faktycznie oparte na rzetelnych podstawach? Jeżeli jesteś ciekawy tego co odkryliśmy, zapraszamy do dalszej części artykułu.

Jak się u nas znalazły jagody Acai?

stół

www.flickr.com CC 2.0 jamjar

To owoc nie spotykany w naszym klimacie, ani też w Europie, przybył on do nas z Ameryki Południowej. Jagody Acai są od wieków wykorzystywane przez amazońskie plemiona, jako lek na wiele przypadłości. Szamani przy pomocy papki z Acai z powodzeniem leczyli między innymi różne owrzodzenia oraz hamowali krwotoki. Właśnie w amazońskiej dżungli odkryli ich cudowne właściwości amerykańscy badacze, którzy rozpowszechnili je na tamtejszym rynku. A stamtąd dość szybko trafiły do Europy i zyskały miano cudownego leku.

Czy jagody Acai faktycznie są tak zdrowe ja się je przedstawia?

Euterpa warzywna lub warzywnia warzywna to faktyczna nazwa odmiany palmy, z której to pozyskiwane są sławetne jagody. Głównie rosną w Ameryce Południowej, w cieśninie Amazonki, jednak występują także w całej strefie Międzyzwrotnikowej. Drzewo owocuje dwa razy do roku i rodzi kuliste włókniste jagody o kolorze ciemnofioletowym, które na pierwszy rzut oka można pomylić z winogronami. Jednak w przeciwieństwie do nich zawiera tylko jedną dużą pestkę o średnicy około 10 mm. Natomiast znajdujący się w środku miąższ jest zwarty i ma dość twardą konsystencję.

Ciekawostka: Jagody Acai są nie tylko spożywane przez dzikie plemiona amazońskie, ale przez Brazylijczyków. W połączeniu z Tapioką jest elementem tradycyjnej kuchni, a w zależności od regionu podawano na słodko lub słono. Jagody Acai wykorzystane są również do produkcji lodów oraz zimnych napojów. Sfermentowany sok, wyciśnięty z tych owoców, to także popularny w Ameryce Południowej napój alkoholowy*.

Owoce Eutrupy warzywnej są delikatne i nie dają się do eksportu, dlatego w pozostałych regionach świata możne kupić wyłącznie sok z Acai oraz wyciąg w postaci tabletek.

Czy zatem tak zdrowe jak to się przedstawia? Na pewno nie są cudownym sposobem na odchudzanie, który pozwoli zrzucić bez problemu 10 czy 20 kg. Jagody Acai są na pewno cennym źródłem błonnika, białka, a także witamin A, B1, B2, B3, C oraz E, dzięki temu zażywane regularnie korzystnie wpływają na przyśpieszenie metabolizmu, co na pewno pomoże w walce z nadwagą.

*Informacje pochodzą z portalu: http://big-sport.com.pl.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)