Hazard i poker

Kasyna od zawsze kojarzą się ludziom jako prawdziwe mekki hazardu. Oczywiście najpopularniejszym miastem wszystkich gier jest Las Vegas. To tam miliony osób, nowicjuszy czy też doświadczonych graczy, co noc zyskuje fortunę lub traci wszystko. Hazard ściśle łączy się z kwestią uzależnienia od gry na pieniądze. W szczególności ruletka czy poker są chętnie wiązane z tym problemem. Nabycie potrzeby ciągłego grania w karty ma kilka podłoży. Przede wszystkim istotna jest osobowość danego uczestnika.


Człowiek słaby psychicznie znacznie łatwiej wpada w pułapkę hazardu. Silne emocje, atmosfera podniecającej zabawy i oczywiście wielkie pieniądze potrafią zawrócić w głowie. Zazwyczaj już po pierwszej, nawet drobnej wygranej, zaczyna się proces stopniowego popadania w nałóg. Gracz wierzy, że potrafi zarobić jeszcze więcej, dlatego nie odchodzi od stołu. Natomiast w obliczu porażki natychmiast chce on odrobić stratę i przywrócić sobie dobrą passę. W ten sposób zwykły klient kasyna wpada w błędne koło. Przychodzi do salonu jako pierwszy i wychodzi tuż przed świtem. W dzień odsypia noce spędzone przy kartach. W bardzo krótkim czasie wycofuje się z życia towarzyskiego, tracąc wszystkich przyjaciół, a nawet rodzinę. Liczy się tylko ilość wygranych pieniędzy. Prędzej czy później hazardzista popada w zadłużenie.

Gotowy jest sprzedać absolutnie wszystko, byle mieć żetony na podbicie puli. W skrajnych przypadkach ucieka się do drobnych kradzieży lub powiązań ze zorganizowaną przestępczością. Taka osoba sprowadza swoje życie na dno dla zwykłej gry, jaką jest poker. Niewielu potrafi zrozumieć takie zachowanie. Prawda jest jednak taka, że uzależniony bez wsparcia ze strony innych osób nie poradzi sobie z nałogiem. Dlatego powstały specjalne centra pomocy dla ludzi z podobną sytuacją. Prowadzone są mitingi i specjalistyczne terapie dla całych rodzin. W końcu hazard, jak alkoholizm czy narkotyki, jest problemem także bliskich chorego. W ostatnich latach liczba placówek tego typu znacznie wzrosła, obrazując jak łatwo można wpaść w pułapkę pokera.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 6.7/10 (17 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)