Dieta kopenhaska

Dieta 13 dniowa, czyli również znana jako kopenhaska czy Szwedzka staje się bardzo popularna ostatnim czasu, powodem jest krótki czas w trakcie którego możemy zgubić te zbędne dla nas kilogramy. Wielu twierdzi, że nie jest to możliwe, jednak prawda jest taka, że owa dieta, nazywana przez wielu głodówką, przynosi oczekiwane efekty. Dla porównania dodam tylko, że dziennie dojrzały człowiek potrzebuje około 1500 kalorii, podczas stosowania tej diety, ograniczamy się do 900 kalorii na dzień.

Wiele można znaleźć różnych opinii w sieci na temat tej diety, jedni twierdzą, że jest ona świetna a ich samopoczucie się poprawia, inni twierdzą,m że całkowicie rozregulowali swój organizm oraz metabolizm. Pamiętajmy zatem, że w przypadku każdej diety, musimy być przygotowani na konsekwencję, a już na pewno, że nasz organizm zacznie odczuwać skutki uboczne, może się to charakteryzować mniejszą aktywnością fizyczną a nawet omdleniem. Zawsze dlatego powtarzam, że zanim zdecydujesz się na tak diametralny dla twojego organizmu krok jakim jest dieta, powinieneś najpierw udać się do lekarza, by otrzymać stosowną i rzeczową opinię. Lecz gdy ludzie są bezsilni, i do tego próbowali już wszystkiego, to dla nich pokusą staje się zgubienie tych kilogramów w 13 dni. Jednak specjaliści z zakresu odzywania alarmują, by nie stosować tego rodzaju diet polegających niemal na głodówce zbyt długo, nie dostarczamy witamin i pozbawiamy nasz organizm ważnych dla niego minerałów.

Dietę tą należy stosować równo przez 13 dni, ani dzień dłużej czy krócej, mamy określony czas, na dostosowanie organizmu do odpowiedniego uregulowania naszego metabolizmu, co nie jest łatwe. W tej diecie rezygnujemy niemal ze wszystkich dotychczas spożywanych potraw, a posiłki są przyjmowane trzy razy dziennie, o wyznaczonej przez nas godzinie. Podczas trwania tej diety spożywamy chude mięso oraz jajka, warzywa, oraz jajka, można czasem zdecydować się na owoce. Całkowicie wykluczamy alkohol oraz słodycze, a do picia polecana jest zielona herbata i niegazowana woda.

Efektem takiej diety może być zrzucenie nawet do 20 kg, jednak nie powinna być ona stosowana, nie częściej niż co dwa lata. Jeśli się do tego nie dostosowujemy, zniszczymy nasz organizm bardziej niż nam się wydaje. Oczywiście po zakończeniu diety, pozostajemy przy nowych nawykach żywieniowych, jednak nie musimy sobie już wszystkiego odmawiać, wystarczy racjonalne dostosowanie ilości do potrzeb jakie wykazuje nasz organizm.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 6.4/10 (9 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)