Darmowe gry o czołgach – sprawdź, czy znasz te pozycje!

Realistyczna walka pancerna, dziesiątki map do opanowania i tysiące czołgów, a ponadto godziny świetnej zabawy – to tylko niektóre zalety gier o czołgach, którymi zachwycili się już fani gier strategicznych. Poznaj realistyczną grafikę i wsiądź do legendarnych pojazdów pancernych I lub II Wojny Światowej.

Fot. Flickr.com CC 2.0 Stefan S

Tank – gra, której nie trzeba przedstawiać

Graczom wychowanym w latach dziewięćdziesiątych nie trzeba przestawiać klasycznej i ponadczasowej gry Tank, w którą latami zagrywaliśmy się na starym Pegazie. Zasady gry były jasne a grafika – niewyzywająca. Do dziś na samą myśl o tej grze wielu z nas słyszy tę specyficzną muzyczkę. Trudno się dziwić – to gra, której nie da się zapomnieć.

Dzisiejsze gry o czołgach to całkiem inna historia

World of Tanks, War Thunder czy Armored Warfare – te, znane wszystkim pozycje nie prędko stracą miano najlepszych gier o czołgach.

Wydany w 2011 World of Tanks stał się niemal rewolucją na rynku gier komputerowych. Historyczna dokładność i ponad 300 różnych maszyn przyciągnęło do siebie dziesiątki milionów użytkowników na całym świecie. Wielkim plusem gry World of Tanks jest możliwość grania z dużą ilością graczy. To sprawia, że rozgrywka staje się jeszcze bardziej emocjonująca. W tej grze to nie szczęście sprawią, że pokonasz wrogów! Potrzeba skutecznej taktyki, która w połączeniu z systemem ciągłego ulepszania posiadanego czołgu, zagwarantują wygraną. To jedna z nielicznych gier wojennych, w której aby pokonać wrogów musisz współpracować razem z innymi graczami.

War Thunder pozwolił graczom oprócz prowadzenia pojazdów pancernych, wsiąść za ster samolotów. W grze znacznie rozbudowano funkcje społecznościowe. Gracz ma możliwość założenia własnego klanu czy podjęcia sojuszu z innymi użytkownikami, a jak wiadomo, współpraca daje kosztowności. War Thunder to realistyczne pojazdy i samoloty, grafika wysokiej jakości, mapy wzorowane na podstawie zdjęć satelitarnych, a więc duży realizm rozgrywki. W grze znaleźć można historyczne pierwowzory floty lotniczej USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Związku Radzickiego. Producenci realistycznie przedstawili nie tylko flotę i pojazdy pancerne, ale także fizykę lotu oraz możliwości techniczne samolotów i innych pojazdów. To odmiana, która przyciągnęła do siebie znaczną część, tych bardziej cierpliwych użytkowników, ponieważ gracze borykają się z trudnym balansem dobierania przeciwników.

Armored Warfare zachwycił graczy widowiskową grafiką oraz różnorodnością pojazdów – nie tylko tych z I i II Wojny Światowe, ale także zimnej wojny czy pojazdów nowoczesnych. W przeciwieństwie do poprzednich gier, Armored Warfare osadzona jest w czasach współczesnych. Gracze mogą grać w starciach wieloosobowych, zmierzyć się z graczami w starciach PvP lub połączyć siły w kampaniach. W grze nie stawia się na maksymalny realizm, stawiając na pierwszym miejscy dynamiczne bitwy sieciowe między dużą ilością użytkowników.

Te trzy pozycje zna na pewno każdy fan gier wojennych, a jeśli nie zna to czym prędzej powinien je poznać. Gry wojenne, oparte na historycznych mapach i z realistycznymi pojazdami wymagają zaawansowanej grafiki, która nie jest możliwa w grach online. Te i wiele innych gier wojennych znajdziesz na tej stronie wraz ze szczegółową specyfikacją.

Graj w Twoje ulubione gry w sieci lub pobierz je na swój komputer. Godziny rozrywki gwarantowane!

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)