Czapki na różne okazje

Dzisiaj nakryć głowy używa się przy wielu różnych okazjach. Czy to panie, czy też panowie, ubierają specjalne rodzaje czapek na ważne okazje, inne czapki na co dzień, a jeszcze inne, gdy idą do pracy. Jakie są rodzaje czapek i co je właściwie od siebie różni?

Czapka letnia

Na pewno jednym z podziałów czapek jest ten na porę roku, w której są one najlepsze. Nie brakuje czapek, które odpowiednie do noszenia są tylko w lecie. Rzecz w tym, że na zimę po prostu potrzebne jest coś grubszego.

Na pewno jedną z letnich czapek jest kaszkiet. Dzisiaj nie można już porównywać popularności kaszkietu z tą sprzed stu, czy nawet kilkudziesięciu lat. Niemniej jednak, i tak zadziwiający jest fakt, że jeszcze nie zrezygnowano całkiem z tej historycznej wręcz czapki. Budowa kaszkietu jest niezwykle prosta. Jest to płaska, zakładana właściwie tylko na czubek głowy czapka, która jako dodatkiem dysponuje minimalnym daszkiem. Nakrycie głowy zwane kaszkietem było niegdyś znakiem rozpoznawczym wojskowych. W nieco późniejszych czasach trudno było spotkać mężczyznę bez kaszkietu. Obecnie natomiast, nadal kaszkiety noszą co poniektórzy mężczyźni, na dodatek, zaczęły się one pojawiać również w kobiecych garderobach.

Innego typu czapką letnią, bez wątpienia nieco bardziej nowoczesną, jest bejsbolówka. był taki czas, że bejsbolówki mieli właściwie wszyscy. Zwłaszcza wśród młodych ludzi czapka robiła furorę. W stanach Zjednoczonych miało to miejsce gdzieś na przełomie lat 70 i 80. Do Polski ta moda przyszła kilkanaście lat później. Czapka do bejsbola jest mała, lekka i posiada daszek.

Czapka na zimniejsze pory roku

Oczywiście, czapki letnie nie są odpowiednie do noszenia również w zimie. Właściwie, to już jesienią należy wymienić je na grubsze, ażeby nie przemarznąć. Jakie rodzaje czapek na chłodniejsze okresy można wybrać?

Na pewno dzisiaj z perspektywy tego, co modne, warto rozważyć nabycie czapki z pomponem. Jeszcze nie tak dawno, pompony był przyszywane tylko do czapek dzieci i to tych najmniejszych. Dzisiaj jednak, możliwe że posiada je nawet więcej czapek dla dorosłych niż dla dzieci.

Warto zwrócić uwagę na istnienie wielu oryginalnych rodzajów czapek na zimę. Wśród nich szczególne miejsce zdaje się zajmować czapka pilotka. Jest to skórzana, relatywnie dużych rozmiarów czapka wzorowana na nakryciach głowy pierwszych pilotów. Może być ona czapką idealną na jesień, jeśli jednak kupi się model z dodatkowym ociepleniem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pilotka stała się zwyczajną czapką zimową.

Więcej o czapkach poczytasz na tej stronie.

VN:D [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 8.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)