Counter Strike – Gra FPS w starym stylu

Wiele osób w natłoku nowych tytułów gier FPS co rusz pojawiających się na sklepowych półkach decyduje się na granie w starsze tytuły. Jedną z takich gier jest Counter Strike 1.6. Niewątpliwą zaletą tej gry jest bardzo wysoka grywalność i stosunkowo niskie wymagania sprzętowe. Gra uruchamia się i umożliwia płynną grę nawet na komputerach z ubiegłej dekady. Gra nie posiada standardowej możliwości grania w trybie singleplayer lecz istnieje wiele dodatków z tz. botami które dają taką możliwość. Zdecydowanie większa popularnością cieszą się tak zwane serwery cs. Dają one możliwość rozgrywki z graczami z całego świata. Ze względu na niskie wymagania i niezbyt skomplikowaną grafikę gra jest bardzo dynamiczna a przy odpowiednim połączeniu sieciowym niemal niemożliwe jest uświadczenie tak zwanych lagów. Rozróżnia się kilka typów serwerów counter strike.

FFA(free for all)

Najpopularniejszy typ serwera. Nie wymaga od graczy wykonywania celów map, często na serwerach tego typu możemy uświadczyć nietypowych dodatków jak spadochron czy ruletka w której możemy wygrać różne nagrody.

TP(team play)

Serwery te wymagają od gracza gry zespołowej, wskazane jest używanie mikrofonu i komunikowanie się z innymi graczami. Na serwerach tych często zabroniony jest tak zwany rush, czyli szybkie wbieganie na teren przeciwnika. Typ nie polecany dla początkujących z uwagi na to że gracz powinien znać mapę, dokładne jej lokacje oraz posiadać mikrofon co nie jest proste dla graczy którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Counter Strike 1.6.

DM(death match)

Szybka rozgrywka treningowa która cechuje się natychmiastowym odrodzeniem po śmierci. Oznacza to że gdy umrzemy zostajemy od razu odrodzeni w dowolnym miejscu mapy i musimy szybko zabić przeciwników. Bardzo polecany typ do treningu dla początkujących.

Istnieje też wiele typów stricte rozrywkowych jak np. serwery surf, kz, czy diablo/codmod. Są to jednak serwery nie polecane dla początkujących. Nasza przygoda z tą grą powinna się zacząć od normalnego serwera gdzie nauczymy się poruszać i strzelać bez żadnych dodatków. Gdy już osiągniemy odpowiedni poziom i znudzi nam się normalna rozgrywka możemy zacząć “zabawę” na innych nietypowych serwerach.

Dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z grami FPS zdecydowanie polecamy pierw zainstalowanie tak zwanych botów w celu nauczenia się podstaw tej gry a dopiero później wzięcie się za serwery cs.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 8.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)