Co to są stiuki i do czego służą?

Stiuki to jeden z rodzajów zdobienia naszych ścian oraz sufitów w domach, a dokładniej są to dekoracyjne formy z masy wapiennej lub wapienno-akrylowej, rzadziej ze styropianu, które nakleja się na ściany za pomocą szpachli malarskiej. Stiuki styropianowe są mniej trwałe i możemy je pokrywać jedynie farbami wodnymi, aby sam styropian nie uległ rozpuszczeniu bądź innym uszkodzeniom. Stiuki to dość nowoczesny sposób zdobienia ścian oraz sufitów, lecz odkąd pojawił się na rynku malarskim, stał się równie powszechny jak zwykłe malowanie czy tapetowanie ścian.

Stiuki zazwyczaj stosuje się do zdobienia sufitów, narożników, tak jak w czasach antycznych były dekorowane ściany prawdziwymi rzeźbami. Stiuki to oczywiście bryły, a więc po ich przyklejeniu i pomalowaniu na odpowiedni kolor wraz z resztą wnętrza, tworzą doskonały efekt dekoratorsk, nadając wnętrzu niesamowity wygląd i styl, którego z pewnością pozazdroszczą Wam sąsiedzi czy znajomi i rodzina.

Przeróbki owszem są możliwe, ale naprawy są niedopuszczalne i powinny zawsze obciążać konto wykonawcy. Zresztą wykonawca musi udzielić każdemu klientowi gwarancji, która zadziała jeśli w pewnym momencie remonty okażą się jednak koniecznie. Żaden sprzedawca mieszkania lub domu nie może zataić usterek technicznych, bowiem zdaje sobie sprawę, że może ponieść w związku z tym duże konsekwencje, które mogą się zakończyć wysokimi karami finansowymi.

Metody wykonania stiuków

Stiuki nakłada się bezpośrednio na tynk, który musi być uprzednio oczyszczony z kurzu, suchy, odtłuczony i pokryty specjalna szpachla gipsową. W sprzedaży mamy zarówno stiuki zwykłe, które ulegają zniszczeniu pod wpływem działania wody, oraz te bardziej odporne na wodę i podatne na zmywanie. Jeśli jesteście zainteresowani ofertą i chcecie kupić stiuki w jakimś mieście lub okolicach to koniecznie przeszukajcie strony internetowe lokalnych firm remontowo budowlanych.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 6.9/10 (14 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)