Remontujesz? Zmień oświetlenie na Led

Jakiś czas temu na rynku pojawiała się nowa produkowana masowo technologia oświetleniowa – mam tu na myśli oczywiście technologię diodową popularnie określaną jako LED – co jest skrótem od angielskiej nazwy diody emitującej światło. Warto zatem przy okazji remontu mieszkania rozważy instalacje takiego oświetlenia, które robi się coraz popularniejsze, a to za sprawą sporej oszczędności w zakresie zużycia prądu.

Obecnie są to wyjątkowo rozwinięte technicznie rozwiązania opierające się na zastosowaniach modułów i innych instalacji diodowych. Oświetlenie led daje bardziej przyjazną dla oczu barwę światła niż typowe żółte światło z typowych halogenków, oczywiście wszystko zależy od doboru barwy zainstalowanych diod.

Dla oświetlenia led zamiennikiem mogą być teoretycznie żarówki energooszczędne, ale każdy już chyba przetestował w praktyce, że nawet rzekomo mocne żarówki tego typu generują w większości przypadków dość małą ilość światła, a oświetlenie led oparte o odpowiednią ilość punktów świetlnych może wbrew pozorom bardzo mocno świecić.

http://podstawyfotografii.wordpress.com/2012/02/03/oswietlenie-led/

Na rynku dostępne są też specjalne lampy skierowane do klienta indywidualnego, który planuje ich instalację w domu lub mieszkaniu. Lampy te oferują dość szerokie możliwości w zakresie doboru i regulacji koloru światła. Oprócz tego jest to technika przyjazna środowisku, co obecnie również jest w modzie. Lampy led powolutku wypychają z półek sklepowych do tych czas jakże popularne halogeny, których popularność była dotychczas bardzo znacząca. Ale naszym zdaniem lampy led dają znacznie lepsze światło od halogenów. Ich wykorzystanie powiązane jest też z znaczącą oszczędnością energii, co niewątpliwie ma spore znaczenie dla każdego, kto coraz bardziej zaczyna odczuwać rosnące ceny energii elektrycznej.

Zobacz także:

  1. Popularne oświetlenie sufitu na diodach led
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 9.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)