Wybór najlepszych tynków w naszym domu

W dzisiejszych czasach każdy dąży, aby remont był przeprowadzony w jak najkrótszym czasie. Stosowanie nowoczesnych technik oraz urządzeń może znacząco zwiększyć tempo prac. Tynki są to materiały, za pomocą których pokrywa się remontowane lub świeżo powstałe ściany. Ogólna klasyfikacja tynków to wewnętrzne i zewnętrzne.

Pierwsze z nich służą głównie do celów dekoracyjnych i ozdobnych. Tworzą w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Tynki zewnętrzne pełnią większa rolę, ponieważ oprócz funkcji dekoracyjnej, muszą być wytrzymałe oraz odporne na negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych.

Tynki często są nakładane ręcznie, jednak jest to proces pracochłonny, a także wymagający dużej dokładności i precyzji. Tynki maszynowe znacznie skracają czas pracy, a także czynią ją duże prostszą. Ten rodzaj materiału nakładany jest przy użyciu agregatów tynkarskich. Agregaty tynkarskie pozwalają na nałożenie takiej ilości tynku, która jest na prawdę potrzebna. Pozwala to na zaoszczędzenie nie tylko materiału, ale także czasu, ponieważ ominie nas żmudne i męczące zgarnianie nadmiaru nałożonego materiału. Najpopularniejsze tynki stosowane wewnątrz domu to tynki cementowe oraz tynki cementowo-wapienne.

Tynki cementowe stanowią mieszankę cementu, piasku oraz wody. W większości przypadków nakładany jest na ściany i sufity pomieszczeń, które narażone są na negatywne oddziaływanie wilgoci. Dla przykładu może to być łazienka lub pralnia. Należy wziąć pod uwagę, że ten rodzaj materiału jest ciężki do nałożenia. Jednak tynki cementowe posiadają również szereg zalet, takich jak np. ponadprzeciętna wytrzymałość, trwałość oraz odporność na uszkodzenia.

Tynki cementowo-wapienne mogą stanowić wykończenie powierzchni, lub podłoże do przeprowadzenia dalszych czynności (m.in. nałożenie gładzi gipsowej, sztablatury, tynku mineralnego, tynku akrylowego). Tynki cementowo-wapienne są znacznie prostsze w rozrobieniu niż tynki cementowe. W ich składzie znajduje się cement, wapno, piasek, a także woda. Przygotowanie takiej mieszanki nie jest skomplikowane, więc można zrobić to na miejscu pracy. Należy jednak pamiętać, że jeśli chcemy uzyskać wysokiej jakości materiał, musimy dokładnie odmierzyć wszelkie proporcje składników. Jeśli nie mamy czasu na samodzielne rozrabianie tynku, to możemy zakupić gotową, suchą mieszankę.

Zobacz też: Tynki maszynowe Kraków, tynki cementowo wapienne Kraków | http://www.inside-system.pl/Oferta/tynki

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)