Wpływ ekstraktu z pestek winogron na organizm

Miąższ znajdujący się w pestkach winogron posiada wiele niezwykle ważnych, a często pomijanych w codziennej diecie składników. To nie tyko wartościowe antyoksydanty, ale też witaminy i flawonoidy. Wciąż mało osób wie, ile zdrowotnych właściwości posiadają te małe, niepozorne pestki. Okazuje się, że cały owoc można przetwarzać i stosować z powodzeniem nie tylko jako popularny napój alkoholowy. Przyjrzyjmy się po kolei cennych składnikom zawartym w pestkach winogron.

Flawonoidy
Flawonoidy to przeciwutleniacze, co oznacza, że wychwytują one i neutralizują wolne rodniki. Te z kolei odpowiedzialne są za powstawanie wielu chorób. Wolne rodniki występują bowiem w tytoniu, spalinach samochodowych, promieniowaniu UV, konserwantach. Współczesny świat bombarduje nas nimi, a wytoczyć im wojnę mogą właśnie składniki znajdują się w winogronach. Flawonoidy wzmacniają ponadto naczynia krwionośne, utrzymują na stałym poziomie ciśnienie i korzystnie wpływają na serce oraz cały układ krwionośny. Antyoksydanty spowalniają również proces starzenia.

Witaminy
Witaminy zawarte w miąższu pestek winogron to przede wszystkim witaminy C i A. Poprawiają one odporność organizmu i wpływają pozytywnie na wiele również procesów w organizmie.

Czym jest ekstrakt opc?
OPC, czyli oligomericproanthocyanidincomplexes, to kilkadziesiąt bioflawonoidów połączonych ze sobą – prawdziwa bomba witamin. Poszczególne elementy znajdujące się w ekstrakcie uzupełniają się, dzięki czemu oddziałują na bardzo wiele aspektów i procesów mających miejsce w naszym organizmie każdego dnia.

ekstrakt z winogronEkstrakt z pestek winogron – źródło: http://ekstrakt-z-winogron.pl

OPC znajduje coraz szersze zastosowanie w zapobieganiu chorobom i pielęgnacji ciała. Warto wiedzieć, że ekstrakt z pestek winogron wykorzystywany jest również w kosmetyce. Toniki czy kremy zawierające taki ekstrakt mają niezwykle pozytywny wpływ na naszą skórę – niwelują bakterie odpowiedzialne za powstawanie zmian skórnych i działają odżywczo. Przyśpieszają regenerację skóry i nawilżają. Dzięki zawartości cynku zmniejszają powstawanie zaskórników. Cynk czy chrom zawarty w opc w połączeniu z witaminą C łagodzi stany zapalne i podrażnienia naskórka.Winogrona regulują również wydzielanie sebum, dlatego można polecić je osobom borykającym się z tłustą i świecącą cerą oraz zanieczyszczeniami.

Podsumowując, warto nie tylko jeść winogrona, ale stosować olej z pestek winogron oraz kosmetyki zawierające wyciąg z tych cennych składników. Wybierając świadomie, mamy wpływ na nasze zdrowie. A przecież nie ma nic ważniejszego, niż dobre samopoczucie i zdrowie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)