Skuter – wady i zalety

Skuter nie należy do najbardziej popularnych pojazdów w naszym kraju. Może to wynikać między innymi z faktu, że warunki atmosferyczne panujące przez sporą część roku sprawiają, że poruszanie się po drogach skuterem staje się praktycznie niemożliwe. Mimo to jest to środek transportu, który ma swoje zalety. Warto wziąć je pod uwagę.
Przede wszystkim skutery nie są bardzo drogie. Oczywiście osoby, które chcą zakupić sprzęt najlepszych firm, będą musiały zapłacić duże pieniądze, jednocześnie jednak na rynku można znaleźć pojazdy dobrej jakości, które są dostępne w przystępnych cenach. Warto pamiętać, że również eksploatacja skuterów nie jest związana z bardzo wysokimi kosztami. Na pewno jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup droższego środka transportu. Na rynku można znaleźć bardzo wiele pojazdów tego typu, np. firm Romet i Zipp. Charakteryzują się one różnymi parametrami, dlatego każdy może znaleźć środek transportu, który będzie mu odpowiadać.

5277545084_8ec862b325_z

http://maxmoto.pl/skutery-romet,p39.html

Bardzo dużym ułatwieniem dla posiadaczy takich środków transportu jest fakt, że nie muszą mieć oni prawa jazdy. Jednocześnie na tego typu pojazdami mogą się również poruszać osoby, które mają mniej niż 18 lat. W takiej sytuacji skuter może okazać się bardzo dobrą alternatywą na przykład dla roweru i bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku dojazdów do pracy lub szkoły. W sklepach bez problemu można znaleźć różne przydatne akcesoria takiej jak kaski dla dzieci lub różne ochraniacze, które zwiększą bezpieczeństwo jazdy.

Skutery bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku jazdy po mieście. Na pewno pozwalają na skuteczne poruszanie się miejskim tłoku i na omijanie kortów. Dzięki temu można zaoszczędzić sporą ilość czasu na dojazdach, a także zmniejszyć nieco koszty związane na przykład z zakupem paliwa.

15002875751_8c9178cf41_z
Jakie wady mają skutery?

Na pewno nie nadają się raczej do podróżowania zimą. Jest to pojazd, który sprawdza się w sezonie letnim. Jednocześnie na pewno nie jest to rozwiązanie, które pozwoli na pokonanie dużych dystansów. Takie pojazdy sprawdzają się przede wszystkim na niezbyt długich trasach i nadają się bardzo dobrze głównie do jazdy po mieście. Oczywiście nie każdemu będzie się również podobać sama jazda na skuterze.

Czy warto kupować taki środek transportu?

Na pewno odpowiedź na to pytanie jest uzależniona przed wszystkim od indywidualnych potrzeb. W niektórych sytuacjach skuter może okazać się naprawdę dobrym rozwiązaniem. Ułatwi komunikację i przyspieszy dojazdy. Może okazać się ciekawą alternatywą zarówno dla roweru jak i dla samochodu. Skuter może być bardzo praktycznym rozwiązaniem do poruszania się na co dzień na niezbyt dużych dystansach.

Wybór skuterów dostępnych na rynku jest bardzo duży, dlatego można poszukać maszyn, które będą spełniać indywidualne oczekiwania. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że zakup naprawdę dobrego pojazdu tego typu będzie pewnym wydatkiem. Jednocześnie są to stosunkowo tanie środki transportu, dlatego ich zakup nie będzie aż tak dużą inwestycją.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)