Rozrywka dla bystrzaków. Logiczne gry na przeglądarkę, które wciągną…

Uwielbiasz łamigłówki i układanki, a Twój wzrok jest tak bystry, że nie ominiesz żadnego szczegółu? Łączenie kształtów, układanie puzzli i dopasowywanie symboli to Twoje ulubione zajęcie? Jeśli tak, to logiczne gry na przeglądarkę są właśnie dla Ciebie!

Po pierwsze Mahjong!

Jeśli masz wolną chwilę przed komputerem, a tradycyjny pasjans to dla Ciebie przeżytek, to mamy dla Ciebie coś idealnego! Mahjong to klasyczna chińska gra logiczna, której historia sięga najprawdopodobniej XIX wieku. W Polsce przyjęła się bardzo dobrze, a w internecie można znaleźć nieskończoną ilość jej wersji – każda z nich w innej odsłonie. Znajdziemy warianty dla dzieci, młodzieży, z mniejszymi i większymi klockami, łatwiejsze oraz bardziej zaawansowane.

A na czym to polega?

Mahjong to nic trudnego, a jego zasady są niemal zawsze takie same. Wystarczy połączyć na planszy dwa klocki o takich samych obrazkach i gotowe. Proste gry często okazują się najbardziej wciągające, dlatego w Mahjong grały miliony osób na całym świecie.

Submachine? A co to takiego?

Gry typu submachine polegają na podążaniu za rozmaitymi zadaniami, aby rozwiązać finalną zagadkę i wygrać. Submachine zmuszą Cię do logicznego wnioskowania, aby wydostać się z tajemniczego labiryntu, starożytnego zamku, obskurnego laboratorium, albo zwariowanego mieszkania. Ułóż przedmioty we właściwych miejscach, rozwiązuj zagadki i układanki, i posuń akcję do przodu. Jeśli dobrze poszukasz i będziesz wystarczająco spostrzegawczy, to na pewno rozwiążesz skomplikowane zagadki.

Odnajdź ukryte obiekty

Jeśli jesteś spostrzegawczy i walka z czasem nie sprawia Ci problemów, to gry z ukrytymi obiektami są właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tu zarówno detektywistyczne gry dla dorosłych, pełne grozy gierki dla fanów horrorów i kolorowe plansze dla najmłodszych graczy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, jeśli tylko odpowiednio wytęży wzrok i poszuka ukrytych elementów.

Trzy w jednej linii, czyli logika w czystej postaci

Zapewne wszyscy znają grę kółko i krzyżyk. Niektórych jednak może zaskoczyć fakt, że jest to najsłynniejsza gra w „połącz trzy”. Prostota i szeroka dostępność tej gry sprawia, że pociągnęła za sobą miliony graczy. Wystarczy połączyć trzy jednakowe kulki w jednej linii, aby zebrać dodatkowe punkty i wygrać. Mimo tego, że gry są dziecinnie proste, to wymagają spostrzegawczości, logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej.

Jeśli masz wolną chwilę, a siedzisz akurat przed komputerem, to koniecznie sprawdź logiczne gry na przeglądarkę. Podejmij wyzwanie i stań się najlepszy w te klocki!

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 6.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)