Poker

Zasady gry w pokera

Poker jako jedna z najsłynniejszych gier hazardowych na całym świecie posiada swoje specyficzne i niezmienne zasady gry, które podczas turniejów i rozgrywek w kasynach muszą być bezwzględnie przestrzegane. Gra hazardowa poker składa się z talii kart pięćdziesięciu dwóch, a każdy gracz otrzymuje w rozdaniu po pięć kart, po czym odbywa się obowiązkowe obstawienie rundy oraz prawdziwa gra pokerowa. Jako gra hazardowa, czyli gra losowa polegająca na szczęśliwym losie, również poker nie posiada jednoznacznych metod oraz zasad na wygrywanie, jedynie zasady gry, których należy przestrzegać oraz trening, bowiem trening czyni mistrza.

Po pierwsze każdy z graczy po otrzymaniu pięciu kart powinien się zastanowić jaki układ kart posiada i ile kart powinien wymienić, po drugie każdy gracz powinien się również zastanowić jaki wykonać następny ruch. Do wyboru bowiem ma podwojenie stawki, pas, sprawdzenie kart, bądź czekanie pod warunkiem że wszyscy gracze czekają. Podwojenie stawki jak sama nazwa wskazuje oznacza wyłożenie stawki początkowej oraz dołożenie określonej sumy pieniędzy, po takim ruchu dla każdego gracza stawka początkowa powiększy się. Pas to rezygnacja z dalszej gry, w tym przypadku traci się wszystkie pieniądze zostawione na stole gry.

Sprawdzenie kart to ruch kończący daną rozgrywkę, ten ruch może wykonać każdy z graczy, pod warunkiem że obstawił daną rundę odpowiednią kwotą pieniężną. Jest również ruch zwany czekaniem, jednak występuje on wyłącznie w przypadku zgodności wszystkich graczy, którzy pragną jedną rundę przeczekać bez obstawiania pieniędzmi. Poker to prawdziwie fascynująca gra hazardowa oferowana przez wszystkie dobre kasyna online, która dzięki jasnym i przejrzystym zasadom gry wciąga i pasjonuje niejednego gracza hazardowego.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 7.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)