Wymiana oświetlenia na sufitowe lampy led

Jeżeli rozważasz „odświeżenie” instalacji elektrycznej to warto się zastanowić, czy od razu nie zainwestować odrobinę więcej w przyszłościową i bardziej oszczędną technologię. Nadwyżka wydana na sufitowe lampy led zwróci się przy dzisiejszych cenach prądu znacznie szybciej niż Ci się wydaje.

Technologia led jest coraz tańsza i coraz popularniejsza. W obecnych czasach te rozwiązania są wykorzystywane najchętniej jako oświetlenie sufitowe. Jeśli uważasz, że diody mogą być doskonałą alternatywą dla powszechnych halogenków stosowanych zwykle jako oświetlenie sufitowe, to masz zdecydowaną rację, bowiem diody w postaci instalacji sufitowej sprawdzają się na prawdę doskonale i znacznie lepiej od halogenów, a nie muszę już chyba kolejny raz powtarzać, że zużywają mniej prądu. Najczęściej oświetlenie sufitowe to bardzo innowacyjna forma oświetlenia, dlatego również używa się w tym przypadku specjalnych lamp listowych przygotowanych do oświetlenia sufitowego, które można ukryć w każdej wnęce, szczególnie przydają się przy sufitach podwieszanych.

moduł do oświetlenia sufitu

Tego typu lampy listwowe r rewelacyjnie sprawdzają się też jako oświetlenie kuchni. Coraz częściej można je spotkać w nowoczesnych kuchniach, gdzie służą na przykład jako element doświetlający blat zamiast klasycznej przestarzałej już świetlówki. Poza tym, że dają mocnej światło, które niewątpliwie powinno dawać oświetlenie kuchni, to także oszczędzają energię elektryczną, co bez wątpienia jest obecnie wielce brane pod uwagę. Oświetlenie kuchni jest o tyle ważne, że w kuchni spędzamy sporo czasu wykonując czynności ręczne związane z np. krojeniem – a chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego przy tej czynności jest potrzebne dobre światło.

W praktyce nowoczesne rozwiązania mimo, że droższe okazują się tańsze…

Zobacz także:

  1. Oświetlenie zbudowane w oparciu o sufitowe lampy led
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 7.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)