Oświetlenie LED w Twoim domu

Odpowiednia dekoracja mieszkania jest bardzo ważna, nie tylko ze względów estetycznych. Bowiem jeśli chcemy czuć się bardzo dobrze w swoim mieszkaniu, powinno ono spełniać nasze oczekiwania. Niezwykle ważną kwestią przy dekorowaniu wnętrza jest oświetlenie, w końcu to ono stwarza odpowiedni klimat wieczorową porą. Bo w końcu po zapadnięciu zmroku najwięcej przebywamy w domu.

profile ledOstatnio coraz większą popularnością cieszą się profile LED, oraz żarówki wykorzystujące tą technologię. Nic w tym dziwnego, przede wszystkim żarówki LED są energooszczędne, mogą świecić się na okrągło pobierając minimum energii elektrycznej. Poza tym, rozświetlają się one od razu, generując światło o odpowiednim natężeniu. Występują w całym przekroju mocy, dlatego nadają się zarówno do jasnej kuchni jak i nastrojowej sypialni. Profile LED idealnie sprawdzą się w kuchni czy łazience, jeśli zamontujemy je tuż pod szafkami. Dzięki temu nasze blaty będą dobrze oświetlone, a my nie będziemy musieli budzić całego domu intensywnym, sufitowym światłem. Wiele gotowych aranżacji z wykorzystaniem profili LED znajdziesz pobierając katalog z lumines.pl.

Jednak zanim zaczniemy wykorzystywać wszystkie dostępne alternatywy, warto uważnie rozplanować całe oświetlenie. Bowiem wcale sprawa nie jest tak prosta jak myślisz w tym przypadku. Salon jest bardzo ważnym miejscem, bowiem to w nim spędzamy najwięcej czasu. W takim miejscu przeważnie lepiej sprawdza się kilka delikatniejszych źródeł światła niż jedno mocne. Dlatego zamiast jarzeniówki na suficie, zastosuj profil do taśm LED. Możesz postawić dużą, stojącą lampę obok telewizora, jedną, mniejszą na komodzie przy komplecie wypoczynkowym, a także delikatne oświetlenie sufitowe, na przykład w postaci plafonu.

Dodatkowo, kupując profil do taśm LED, możesz nie tylko oświetlać wnętrze, ale także je zdobić. Bowiem taśmy te są bardzo giętkie, występują w różnych opcjach kolorystycznych, łatwo się je instaluje. Dzięki temu możesz układać je w konkretne kształty, tworząc neon na swojej ścianie. Idealnie sprawdzi się to nad łóżkiem w sypialni, wnętrze wówczas będzie jeszcze bardziej nastrojowe. Jeżeli posiadasz jadalnie, najlepiej oświetl ją za pomocą lampy sufitowej zwisającej tuż nad stołem – ciekawy efekt gwarantowany.

Właściwie dobrane oświetlenie jest kluczem do uzyskania fenomenalnego efektu dekoracyjnego w mieszkaniu. Profile LED są chętnie teraz używane, dzięki swojej uniwersalności oraz energooszczędności. Możesz wykorzystać ta technologię w każdym pomieszczeniu w domu.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)