Najważniejszy dzień

Z zasady, człowiek nie jest stworzony do życia w pojedynkę. Od zarania dziejów żył w grupie- ułatwiało to zdobycie pożywienia, przetrwanie i zachowanie bezpieczeństwa. Obecnie większość z podstawowych dóbr jesteśmy w stanie zapewnić sobie sami. Jednakże, to nie wystarcza. Potrzebujemy także bliskości, do której jesteśmy przyzwyczajeni- między innymi to dlatego ludzie łączą się w pary.
Kiedy związek trwa dostatecznie długo a dwie osoby są ze sobą szczęśliwe i darzą się wzajemnie miłością, często decydują się na zawarcie związku małżeńskiego. Jest to pewnego rodzaju przypieczętowanie ich uczucia i oficjalna deklaracja miłości. Co więcej, w momencie zawarcia małżeństwa dwie osoby automatycznie stają się rodziną.
Obecnie w naszej kulturze udziela się dwóch rodzajów ślubu: oficjalny ślub cywilny, dzięki któremu prawnie dwoje ludzi staje się małżeństwem, oraz, nieobowiązkowy, lecz nadal często zawierany, ślub kościelny- wtedy para młoda uroczyście przysięga przed Bogiem i zgromadzonymi w kościele ludźmi, że chcą być ze sobą aż do samej śmierci.suknie ślubne
Nim jednak do ślubu dojdzie, należy przedsięwziąć odpowiednie przygotowania. Najczęściej datę ślubu determinują terminy, w jakich jednocześnie można dokonać ślubu w kościele lub urzędzie oraz wynająć weselną salę, gdzie goście będą mogli świętować zamążpójście członka rodziny.
Kiedy termin ślubu został wyznaczony, należy zastanowić się nad menu, ponieważ nie od dziś wiadomo, że potrawy są istotną częścią wesela i wszyscy są zadowoleni, jeśli jest ono smaczne. Warto pamiętać o osobach, które utrzymują specjalną dietę, niezależnie czy robią to ze względów zdrowotnych czy światopoglądowych. Jeśli planujemy podawać na weselu alkohol, należy wcześniej zaopatrzyć się w co najmniej wystarczającą jego ilość.
Kolejną rzeczą, którą lepiej jest załatwić z wyprzedzeniem, jest zorganizowanie odpowiedniej oprawy muzycznej, czy to w postaci DJ’a, czy zespołu muzycznego lub muzyka, którzy będą umilali nam czas muzyką na żywo w trakcie imprezy weselnej.
Nie wolno zapomnieć nam także o wysłaniu zaproszeń z wyprzedzeniem. W tym celu należy sporządzić przemyślaną listę gości i otrzymać potwierdzenie, ilu z nich stawi się na przyjęciu.
Wygląd młodej pary także ma znaczenie- to przecież ma być najważniejszy dzień w ich życiu! Przyszłą żonę czeka wyprawa do niejednego salonu, by mierzyć suknie ślubne (www.annakara.com/salony-sprzedazy/salon-warszawa) i wybrać z nich tę jedyną. Z kolei pan młody powinien znaleźć dobrze leżący garnitur i dopasowane do niego buty.
Z najważniejszych rzeczy pozostaje nam tylko ustalenie dekoracji. Kiedy sala weselna wygląda pięknie, goście bawią się jeszcze lepiej, a wesele pozostanie w pamięci jako miłe wspomnienie na długo, zarówno dla rodzin państwa młodych, jak i dla właśnie zawartego małżeństwa.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)