Lokaty internetowe – co warto wiedzieć?

Lokaty internetowe są współczesnym odpowiednikiem lokat bankowych o charakterze stacjonarnym. Ich działanie jest dokładnie takie samo. Wpłacamy na depozyt bankowy pewną sumę pieniędzy i musimy zostawić ją tam na umówiony czas. W zamian za to dostajemy wynagrodzenie w postaci odsetek od depozytu.

W niektórych przypadkach możemy także zerwać lokatę przed założonym czasem i zachować wypracowane do tej pory odsetki. Niestety jednak tylko wybrane oferty dają nam taką możliwość. Standardowo bowiem zerwanie lokaty przed czasem skutkuje utratą zysków z niej pochodzących. Należy także pamiętać, że od odsetek wypracowanych na lokacie konieczne jest odprowadzenie podatku. Mowa tu o 19 % podatku od zysków kapitałowych.

Bez wychodzenia z domu

Podstawową zaletą lokat internetowych jest możliwość ich zakładania bez wychodzenia z domu. Można to zrobić wygodnie siedząc w fotelu, podczas gdy lokaty bankowe tradycyjne wymagają udania się do oddziału banku i bardzo często stania w kolejkach. W przypadku lokat internetowych wniosek o lokatę wypełnimy online, a kurier przyniesie nam umowę. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i pozwalające oszczędzić dużo czasu.

Przede wszystkim mobilnie

Lokata internetowe to mobilność. Nie tylko możemy założyć się przez Internet, ale także w całości je w ten sposób obsługiwać. Zarówno sprawdzanie stanu lokaty bankowej, jej otwarcie i zamknięcie, a także składanie wszelkich zleceń możliwe jest zupełnie online. Mowa tu także o urządzeniach mobilnych. Banki oferują dostęp przez kanał telefoniczny, a także dużo więcej. Tworzone są specjale aplikacje na telefony komórkowe ułatwiające nam korzystanie z lokat.

Atrakcyjne zyski

Każdy, kto zakłada lokatę bankową chce zarobić możliwie jak najwięcej. Polem do popisu są tu właśnie lokaty internetowe. Dzieje się tak, gdyż to w ich przypadku mamy do dyspozycji najlepsze promocje. Banki kuszą swoich klientów właśnie ofertami mobilnymi. Oprocentowanie lokaty w tym przypadku jest. często dużo wyższe niż średnia rynkowa. Nie będziemy mieli problemy ze znalezieniem takich ofert dzięki rankingom lokat bankowych. Są to zestawienia dostępne online, które zbierają w jednym miejscu najlepsze lokaty bankowe. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej, aby uzyskać dostęp do bardzo wielu atrakcyjnych ofert.

Aktualny ranking na stronie http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/04/rankingkontoszczednosciowych.html

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)