Lokata bankowa dla nowych w mBanku.

Szukając możliwości powiększania zgromadzonych przez nas oszczędności, bardzo często w naszych głowach rodzi się pomysł wpłacenia pieniędzy na lokatę bankową. Nasza pomysłowość nie jest zazwyczaj w tej materii zbyt twórcza, a lokata umożliwia stosunkowo bezpieczne zarabianie na odsetkach.

W bankach nasze pieniądze są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Ochrania on nasze oszczędności, aż do kwoty 100 000 euro, więc całkiem sporo. Według szacunków średnia wysokość oszczędności zgromadzonych przez Polaków to około 10 000 do 15 000 złotych. Ciekawą ofertę przygotował mBank, dla osób, które przymierzają się właśnie do założenia lokaty.shutterstock_93892222

Warunki jakie oferuje nam mBank.

Mbank oferuje lokatę w wysokości, aż 4 % w skali roku. Na tle konkurencyjnych ofert innych banków jest to więc całkiem sporo. Nie ma jednak tak dobrze. Aby otrzymać tak korzystne warunki, dzięki którym opłacalność trzymania pieniędzy w banku, znacząco wzrasta, to musimy spełnić zapisy zawarte w regulaminie promocji. Promocja ta jest skierowana tylko i wyłącznie do nowych klientów banku jakim jest mBank. Starzy i stali klienci nie mają więc czego tutaj szukać. Oni nie otrzymają tak atrakcyjnego oprocentowania, a szkoda, ponieważ bankom w ostatnich miesiącach zależy jedynie na przyciągnięciu nowych klientów. Stali klienci są z tego powodu bardzo poszkodowani.

Lokata z oprocentowaniem wynoszącym, aż 4 %, oferowana jest tylko jako produkt 90 dniowy, czyli na trzy miesiące. Możemy po tym okresie założyć kolejną lokatę na trzy miesiące, ale oprocentowanie środków pieniężnych, które się będą na niej znajdować nie będzie już tak atrakcyjne. Jest to więc taka jednorazowa promocja banku, a nie stała wysokość oprocentowania, na którą tak bardzo wszyscy liczą. Mbank wymaga od klienta, minimalnego wkładu pieniężnego w wysokości 500 złotych, aby można było lokatę uruchomić. Niestety kwota maksymalna nie jest za wysoka i wynosi tylko 10 000 złotych. Większości osób jednak taka kwota maksymalna powinna wystarczyć.

Wypróbować ofertę mBanku, czy nie?

Jeśli poszukujemy lokaty bankowej, to warto z tej oferty skorzystać. Po 90 dniach otrzymamy odsetki w wysokości 79, 89 złotego, jest to kwota już po odjęciu podatku Belki. Taką sumę odsetek otrzymamy jeżeli na lokacie znajdowało się 10 000 złotych. Warto poznać tę ofertę bliżej, ponieważ jest jedną z lepszych obecnie dostępnych na rynku.

Dowiedz się więcej na temat tej lokaty ze strony oszczednoscionline.pl/ranking-lokat.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)