Jak w prosty sposób trafić do potencjalnych klientów? Podpowiadamy!

„Reklama dźwignią handlu” – zdanie, które znamy praktycznie wszyscy. Pytanie jednak, czy jednocześnie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo jest trafne? Niestety, odpowiedź brzmi „nie”. Mało tego, dotyczy to również wielu osób, od których zależy wizerunek firm, a więc ich przyszłość. Osób, które o tym, jak istotna jest dobra reklama, powinny wiedzieć jak najwięcej. Teoretycznie…
Konkurencja? Przyjmijmy wyzwanie!

Nie chodzi zresztą o wiedzę specjalnie skomplikowaną, taką niedostępną dla przeciętnego Kowalskiego. Jest dokładnie odwrotnie – wszystko zaczyna się od banalnej wręcz zasady, w myśl której nieobecni nie mają prawa głosu. Idąc tym tropem, firma, której nazwa w świadomości klientów nie figuruje, nie ma co liczyć na to, że ci będą wybierać jej produkty. Oczywiście, jeśli klient nie spotka na sklepowej półce oferty żadnego innego producenta, siłą rzeczy zdecyduje się na tę jedyną dostępną, ale problem w tym, że że sytuację takiego absolutnego braku konkurencji spotykamy już niezwykle rzadko. Na konkurencję nie ma się zatem co obrażać, ale zrobić wszystko, by z nią wygrać. Najlepiej właśnie za pomocą reklamy.

produkty

Dobra lokalizacja, czy zwiększamy swoje szanse

Co dokładnie mamy na myśli? Jak już wspomnieliśmy, nie trzeba być w tej dziedzinie wielkim ekspertem. Wystarczy zastanowić się, jak wiele mogą nam dać niepozorne – na pierwszy rzut oka – banery reklamowe. Wybór dobrej lokalizacji dla tego typu reklamy (centrum miasta, bliskość popularnego hipermarketu) to ogromna szansa na to, by każdego dnia z reklamą naszej firmy zapoznały się tysiące potencjalnych klientów. Klientów, którzy – jeśli tylko reklama jest skuteczna – mogą o nas opowiedzieć swoim rodzinom, znajomym… Tak oto w bardzo szybkim tempie grono naszych odbiorców się zwiększy.

Reklama dzień po dniu

Zgoda, tylko że ludzie są już znudzeni banerami reklamowymi. Często w ogóle nie chcą na nie spoglądać, o dokładnym czytaniu ich treści nawet nie wspominając – powie ktoś i w jakimś stopniu na pewno będzie miał rację. To z kolei oznacza, że chcąc trafić do klienta, należy wyznaczyć sobie kilka różniących się od siebie dróg. Nie zapominajmy więc o tak prostym sposobie, jak gadżety reklamowe. Z jednej strony – tak często niedoceniane, z drugiej – mające naprawdę duże możliwości. Weźmy chociażby długopisy reklamowe. Jeśli tylko zadbamy o to, by były one dobrej jakości (i nie wypisywały się po pół godzinie użytkowania, bo to najlepszą reklamą nie będzie), sprawimy, że nazwę i hasło reklamowe naszej firmy klient będzie widział codziennie. Czego chcieć więcej?

„Skuteczny” nie zawsze oznacza „drogi”

Podsumowując, zapoznawanie potencjalnych klientów z marką naszej firmy to – wbrew pozorom – nie tak trudne zadanie. Najważniejsze, by uświadomić sobie, że do realizacji nie potrzeba nam wcale wymyślnych i często bardzo drogich narzędzi. Czasem wystarczy tylko przekonanie, że trafić do klienta można w naprawdę banalny sposób. Chociażby dając mu w prezencie długopis, który nie wypisze się po trzydziestu minutach…

 

więcej na: http://anger-gadzety.pl/katalog-art,reklamowe-parasole

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)