Dary natury, czyli kosmetyki na bazie ziół.

Zioła, inne rośliny, czy miód były od wieków stosowane nie tylko w celach zdrowotnych, ale także pielęgnacyjnych i upiększających. Naturalne piękno płynące wprost z darów natury zaczyna być na nowo odkrywane przez ludzi zmęczonych wszechobecną chemią. I paradoksalnie, producenci kosmetyków naturalnych nie muszą wydawać milionów na pojawiające się praktycznie wszędzie reklamy, jak ma to miejsce w przypadku firm produkujących konwencjonalne, a więc naszpikowane składnikami sztucznymi, produkty do pielęgnacji ciała. Osoby świadome zagrożeń płynących z regularnego stosowania specyfików tradycyjnych same zaczynają szukać alternatywy, która pozwoli na przywrócenie równowagi całemu ciału.

Kosmetyki konwencjonalne? Zgroza !

Trzeba pamiętać, że chociaż kosmetyki stosuje się zewnętrznie, to i tak substancje czynne wnikają głęboko w skórę. Zwolennicy konwencjonalnych kosmetyków często starają się udowadniać, ze ilość sztucznych substancji w konkretnych produktach jest naprawdę niewielka i w związku z tym nie ma się czego obawiać, jednak należy pamiętać o tym, że te specyfiki stosuje się regularnie przez wiele lat, a to oznacza jedno:

  • parabeny
  • detergenty (SLS)
  • emulgatory
  • sztuczne barwniki
  • substancje zapachowe

wchłaniają się i kumulują w naszym organizmie prowadząc później do wielu niekorzystnych objawów. Przerażające są dane, o których mówi Stacy Malkan, czyli propagatorka bezpiecznych kosmetyków. Według niej, prawie 90% substancji chemicznych powszechnie stosowanych w kosmetykach nie było dostatecznie przebadanych albo też nie ujawniono wyników badań pod kątem oddziaływania na zdrowie człowieka.

144000019_c422279501_o

Naprawdę nie chodzi o to, aby straszyć, natomiast warto mieć pełną świadomość tego, co tak realnie się używa na co dzień i jaki to może mieć skutek.

Czy kosmetyki na bazie ziół są naprawdę bezpieczne?

Producenci kosmetyków naturalnych oraz specjaliści podkreślają, że najczęściej alergizują:

  • sztuczne aromaty
  • barwniki
  • konserwanty

Są to substancje nieobecne w produktach naturalnych. Oznacza to, że naturalne kosmetyki nie tylko są zdecydowanie bardziej przyjazne dla naszej skóry, ale i w znacznie mniejszym stopniu przyczyniają się do powstawania reakcji alergicznych.

O jednej kwestii trzeba pamiętać. Mianowicie, jeżeli w składzie preparatu znajduje się jakieś zioło lub wyciąg z owoców, na które jest się uczulonym, to oczywiście może dojść do podrażnień, zaczerwienienia oraz odczynu alergicznego na skórze.

cream-302739_640
Również składniki konserwujące, jak olejki eteryczne oraz witamina E mogą podrażniać osoby z nadwrażliwą skórą. Jednak w przeciwieństwie do kosmetyków konwencjonalnych, kosmetyki na bazie ziół, na pewno nie wywołają żadnych alergii dodatkowych, ponieważ są naprawdę świetnie tolerowane przez naszą skórę.

Co proponują producenci kosmetyków naturalnych?

W skrócie można powiedzieć, że dary natury i to praktycznie z całego świata. Wystarczy np. prześledzić ofertę Elfa-Pharm, aby mieć przynajmniej minimalne pojęcie na ten temat. Seria naturalnych olejków z drzewa macadamia lub arganii do pielęgnacji całego ciała, twarzy oraz włosów przeplata się z serią pielęgnacyjną z naturalnymi składnikami z drzewa brzozy dziegieć oraz ziołowymi preparatami do mycia, pielęgnacji twarzy, rąk, stóp i włosów.

Warto korzystać z darów natury, aby w pełni cieszyć się życiem, zdrowym wyglądem i piękną skórą.

 

źródło: http://www.elfa-pharm.pl/pl/o-firmie/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)