Czym są skrzyniopalety i jakie jest ich podstawowe zastosowanie?

Nowoczesne magazyny czy zaplecza sklepów przestały być ciemnymi pomieszczeniami, w których panuje zaduch i bałagan. Dzięki optymalnemu wyposażeniu możliwe jest stworzenie wewnątrz nich bardzo korzystnych warunków do jakiejkolwiek pracy, w tym do prac związanych z katalogowaniem czy sortowaniem towaru. Powszechnymi elementami wyposażenia są różne kartony, pudełka, palety czy skrzyniopalety. Część z nich pełni przynajmniej dwie funkcje, w dodatku dzięki dostosowaniu do potrzeb klienta osiąga się wysoką wydajność wszelkich działań, zapewnia bezpieczeństwo pracownikom i towarom, przyspiesza całość pracy i powoduje większe zyski w podejściu ogólnym.

Przeciętna paleta służy łatwemu transportowi towaru upakowanego wstępnie w różnego rodzaju kartony, pudełka i inne rodzaje opakowań. Skrzyniopaleta jest jej bardziej funkcjonalną odmianą, ponieważ zawiera od razu takie opakowanie w postaci skrzyni o żądanych wymiarach. Ułatwia to nie tylko samo przenoszenie produktów z magazynu i do magazynu, ale też pozwala na zwiększenie wygody i estetyki tej czynności. Dzięki wykupieniu skrzyniopalet łatwiej jest poradzić sobie z pracą osobom wykonującym takie zadania samodzielnie bądź też słabszym fizycznie (kobietom czy pracownikom młodocianym). Jedyną czynnością wymagającą ewentualnego wysiłku staje się załadowanie produktu do skrzyniopalety, ale i tego można nie robić, odpowiednio wyposażając magazyn czy też np. przysklepowe zaplecze. Przeważnie skrzyniopaleta ma być lekkim i funkcjonalnym urządzeniem, przy czym musi gwarantować zachowanie czystości i estetyki towaru w ten sposób transportowanego. W związku z taką potrzebą używa się do produkcji skrzyniopalet takich materiałów, które to gwarantują, na przykład drewna (musi być jednak odpowiednio zabezpieczone np. przed niekorzystnym wpływem wilgoci) lub z tworzyw sztucznych, jak plastik.

Ogólnie rzecz biorąc, skrzyniopalety plastikowe robią furorę w nowoczesnych magazynach, gdyż są łatwe do czyszczenia, lekkie i wydajne. Mają – owszem – pewne wady, ale również można je zniwelować przy odpowiednim traktowaniu tego produktu i powierzaniu go w ręce tylko wykwalifikowanych pracowników. Dzięki wykorzystaniu możliwości użycia skrzyniopalet z tworzywa zwiększa się czasem ogólna wydajność magazynu – można więcej i łatwiej, z czego płyną ewidentne zyski i skrócenie wszelkich prac magazynowych czy wiążących się z doposażaniem sklepu, codziennym wykładaniem przywiezionego towaru po jego odpowiednim posortowaniu i katalogowaniu, i tak dalej.

Po więcej zapraszam na www.utzgroup.com.pl/pl/produkty/produkty-standardowe/skrzyniopalety/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)