Czy warto uczyć się języka obcego?

Obecnie znajomość języków obcych ma bardzo duże znaczenie. Jesteśmy przecież w Unii Europejskiej. Możemy więc swobodnie się przemieszczać. I oczywiście korzystamy z tego. Wiele osób wyjeżdża na wakacje za granice. Bardzo dużo ludzi pracuje za granicą. Znajomość języka obcego zwłaszcza angielskiego jest więc przydatną umiejętnością. Naturalnie większość młodych ludzi przynajmniej na poziomie podstawowym zna język angielski.

Gorzej z osobami w średnim oraz w starszym wieku, które uczyły się rosyjskiego. Nie ma jednak przeszkód, by opanować w podstawowym zakresie język angielski. Bardzo dużą popularnością cieszą się tradycyjnie kursy języka angielskiego. Na takie kursy zapisują się często osoby po czterdziestym lub pięćdziesiątym roku życia. Młodzi ludzie oczywiście również chcą doskonalić swoje umiejętności językowe, dlatego często wybierają angielski dla zaawansowanych. Podstawowa znajomość języka angielskiego często bowiem nie wystarczy w pracy. Bardziej ambitni rozpoczynają naukę drugiego języka obcego. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kursy niemieckiego, kursy hiszpańskiego czy włoskiego.5114291123_c07c3b3b20_b

Czy szkoła językowa to jedyne rozwiązanie jeśli chcemy opanować język obcy? Okazuje się, że niekoniecznie. Na pewno nie każdego stać na zajęcia w szkole językowej. Chociaż szkoły językowe idą nam na rękę i często proponują rozłożenie opłat na raty. Nie musimy więc opłacać całego roku z góry. Wracając jednak do tematu, to można uczyć się języka obcego również przez internet. Dobra wiadomość jest taka, że często kursy online są dużo tańsze od tradycyjnych. A jeśli zależy nam na przykład na opanowaniu tylko niezbędnych podstaw, to np podstawowe zwroty oraz słownictwo znajdziemy na portalu youtube. Niezależnie od tego w jaki sposób będziemy się uczyć i gdzie najważniejsza w nauce języka obcego jest systematyczność. Chodzenie do szkoły językowej niewiele nam da, jeśli nie będziemy robić powtórek w domu. Na pewno lepiej jest uczyć się języka obcego codziennie po piętnaście minut niż raz w tygodniu przez trzy godziny.5192119168_1321e67b13_b

Co ma wpływ na systematyczność? Z pewnością wiele zależy od tego, jaką mamy motywację do nauki, czyli po co chcemy opanować język obcy. A jakie są najczęstsze powody, dla których uczymy się języków? Cóż, wiele osób uczy się, by znaleźć lepszą pracę lub awansować w obecnej. Według badań osoby, które znają przynajmniej jeden język obcy średnio więcej zarabiają. Inni uczą się z najbardziej oczywistego powodu. Chcą po prostu wyjechać za granicę. Jeśli planujemy wyjazd do obcego kraju i wiemy, że bez znajomości języka będzie nam trudno, to z pewnością mamy dużą motywację do nauki. Jeszcze inni uczą się wyłącznie dla przyjemności. Niektórzy chcą rozumieć angielskie piosenki puszczane przecież bardzo często w radiu.

Są osoby, które mają zamiar zdobywać wiedzę np w języku angielskim. Jak nietrudno się zorientować powody, dla których uczymy się języków obcych są różne. Jedno jest pewne w dzisiejszych czasach każda wykształcona osoba powinna władać przynajmniej jednym językiem obcym.

źródło: http://axonsystem.edu.pl/kursy-jezykowe

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 8.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)