Czy istnieje konto „0 zł”?

Założenie konta bankowego jest dziecinnie proste. Dziś nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wybór konkretnego konta też nie wydaje się sprawą trudną. Przeglądając oferty różnych banków mamy wrażenie, że każdy z nich oferuje podobne warunki, a niektóre dorzucają pewne „gratisy”, a nawet premie za przestrzeganie pewnych zasad użytkowania konta. Czy rzeczywiście każde konto jest wolne od opłat?

Za co pobierane są opłaty

Rozważając temat „bezpłatności” kont bankowych trzeba na początku zadać siebie pytanie za co w ogóle bank może Disappointment Businesswoman Holding Piggy Bankpobiegać opłaty i prowizje. Przede wszystkim samo prowadzenie rachunku jest płatne. Zazwyczaj jest to od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie. Co prawda nie jest to kwota duża, jednak w skali całego roku to ponad 100 złotych. Po co płacić, jeśli można mieć to za darmo? Karty płatnicze i korzystanie z nich także podlega opłatom. Wypłaty z bankomatów to kolejny powód, aby zabrać z naszego konta kilka złotych. Ostatnią z najczęstszych opłat jest prowizja za przelewy.

Darmowe jest tylko jedno

Według najnowszego rankingu najlepszych kont osobistych jest tylko jedne rachunek, który można określić mianem „0 zł”. Jest nim Konto Smart w Banku Smart. To jak głosi hasło promujące ten produkt „Konto bezwarunkowo darmowe”. Klienci decydujący się na otworzenie tu konta osobistego nie zapłacą ani grosza za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty płatniczej, za przelewy realizowane przez Internet oraz podejmowanie środków z każdego bankomatu w Polsce i na świecie.

Opłata za prowadzenie konta

W wielu bankach podstawowa opłata za prowadzenie konta jest darmowa, natomiast kilka kont proponowanych przez największych graczy na bankowym rynku jest obłożona pewnymi warunkami. Otwierając rachunek w PKO Bank Polski, Milenium Bank i BNP Paribas możmey liczyć się z opłatami rzędu 7 do 10 złotych, chyba że spełnimy pewne warunki. W tym pierwszym zniesienie opłaty będzie możliwe po wyrobieniu karty debetowej, w Milenium i BNP zwolnienie z opłaty będzie możliwe przy regularnej wpłacie na konto min. 1000 zł.

Opłata z karty

Tu niestety na życzliwość banków nie ma co liczyć. Aby cieszyć się darmowym korzystaniem z karty płatniczej we wszystkich przypadkach (poza Smart kontem) trzeba z niej często korzystać. W zależności od oferowanego konta zwolnienie z opłaty będzie możliwe po wykonaniu pewnej liczy transakcji lub wydaniu pewnego limitu.

W wyborze najlepszego konta osobistego pomoże Ci ranking lokat dostępny tutaj.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)