Chcesz dobrze zainwestować? Załóż własną firmę!

Polacy są jednym z najbardziej przedsiębiorczych narodów. Ponad dwa miliony małych firm zostało zarejestrowanych w naszym kraju i to w dużej mierze od nich zależy stan naszej gospodarki. Właśnie dlatego inwestycje nie powinny ograniczać się do funduszy inwestycyjnych czy kupowania akcji. Warto czasem pójść dalej i spróbować otworzyć własną firmę. Dzięki temu jesteśmy w stanie zwiększyć własne dochody, uniezależnić się od pracy na etacie i rozpocząć budowę własnej wolności finansowej. Ale od początku. Jak zacząć?

Wykorzystaj własną wiedzę

Zakładanie własnej firmy warto rozpocząć od przeanalizowania naszych umiejętności i wiedzy. Jeśli przez dziesięć lat pracowaliśmy jako informatyk i nie mamy nic wspólnego z kwiaciarstwem – może nam być trudno się przebranżowić. Warto więc zastanowić się czy nie założyć firmy w branży w której mamy już doświadczenie. Dzięki temu nasze inwestycje będą niższe a finanse będą mogły szybciej osiągnąć zadowalający poziom. Drugim rozwiązaniem, co najmniej tak samo dobrym, jest rozpoczęcie działalności gospodarczej związanej z naszym hobby. Jeśli ktoś był informatykiem ale kwiaciarstwo to jego skryte hobby – inwestycja w tej branży wcale nie musi być bezsensowna. Wiele osób odchodzi z pracy na etacie tylko po to, by wziąć swoje finanse we własne ręce i robić to, co się lubi. Każdy sposób jest dobry o ile daje szansę na połączenie hobby z zarabianiem pieniędzy.

Praca dla siebie – bezcenne!

Poza monotonnym trwaniem w korporacji istnieje jeszcze świat zewnętrzny. I inwestycje wielu osób polegają właśnie na wyrwaniu się z nudy codziennego życia i rozpoczęciu działalności gospodarczej na własną rękę. Dzięki temu nie musimy siedzieć od ósmej do szesnastej w biurze. Tylko od nas zależy w jakich godzinach pracujemy i jakie mamy zarobki. Sami dbamy o własne finanse i sami jesteśmy własnym szefem. Wszystkie inwestycje, wszystkie zarobki i wszystkie koszty idą bezpośrednio na nasz rachunek – o finanse własnej firmy musimy dbać samodzielnie. Jednak nie tylko wolność pociąga wiele osób w stronę własnej firmy. Często tym powodem są potencjalne zyski.

Chcesz być miliarderem? Załóż firmę!

Od wielu lat na listach najbogatszych ludzi pojawiają się nowe nazwiska. O ile dotychczasowi miliarderzy skupiają swoje inwestycje na tych samych firmach to najczęściej związane jest to z odziedziczonym kapitałem. Jednak każdego roku wiele osób dzięki własnej pracy i uporowi buduje firmę tak rozwiniętą, że jej finanse stają się atrakcyjne dla wielu światowych graczy. Dzięki temu powstało całe mnóstwo firm o miliardowej wartości. Są to chociażby Microsoft czy Facebook – inwestycje początkowe były śmiesznie niskie w porównaniu z obecną wartością tych przedsiębiorstw. Warto więc pamiętać, że jeśli liczymy na wzbogacenie się to praca na etacie nam tego raczej nie zapewni. Miliarderzy dzielą się na dwie grupy: spadkobierców lub osoby zakładające własne firmy. Postaw więc sobie pytanie: czy jest szansa na to, że odziedziczę miliard złotych? Jeśli nie to czym prędzej zbadaj własne finanse i rozpocznij inwestycje we własne przedsiębiorstwo. Tylko w ten sposób możesz pojawić się na liście najbogatszych polaków.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)