Certyfikacja wysokiej jakości i bezpieczeństwa

Rynek zalany jest produktami niewiadomego pochodzenia, marnej jakości podróbkami z Chin lub po prostu tanim partactwem. Nierzadko, trzeba naprawdę sporo czasu poświęcić na szukanie interesującego nas przedmiotu, jeżeli nie chcemy kupić bubla, który już po pierwszym użyciu, może odmówić posłuszeństwa lub, i co jest znacznie gorsze, może być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Największe ryzyko, że zakupiony towar okaże się być tandetą nie nadającą się do użytku lub może nam szkodzić, stanowią właśnie masowe wyroby chińskie.

Nie bez powodu ich ceny są nieraz, tak niskie, że trudno uwierzyć w ich realność. Któż z nas nie przerabiał kupionej zabawki, której elementy połamały się już przy pierwszej próbie użycia, napęd się zacinał, a nadruk wycierał? Odpadające elementy zazwyczaj są następstwem użycia niewłaściwych i źle dobranych materiałów, których zastosowanie jest po prostu tańsze. Nie trudno zgadnąć, że odpadające maleńkie elementy, mogą być bardzo groźne dla bawiącego się przedmiotem, małego dziecka. Swojego czasu, dosyć głośnym echem odbiła się kontrowersyjna afera związana z toksycznością niektórych produktów pochodzących z masowej produkcji chińskiej. Okazało się, że wiele wyrobów zawiera rakotwórcze substancje w elementach plastikowych. Świeża i aktualna jeszcze afera bransoletek z gumek, największego hitu tegorocznego lata w kategorii zabawek dla dzieci, wciąż budzi niepewność rodziców. Okazało się, że tanie podróbki tych zabawek, mogą zawierać toksyczne substancje, które mogą wywołać raka.

Dlatego, warto kontrolować to, co kupujemy i wybierać sprawdzone produkty dobrej jakości. Bezpiecznym wyborem jest kupno produktu posiadającego certyfikat ISO, czyli swoiste zaświadczenie wydawane przez niezależną organizację, poświadczające wykonanie danego przedmiotu według obowiązujących norm i procedur kodyfikowanych przepisami prawa. Certyfikacja Systemu Zarządzania Jakością, czyli popularnie zwane ISO, wyróżnia jej 4 rodzaje: certyfikacja personelu, jakości, wyrobu i usługi. Co ważne, uprawnienia do wystawienia takiego certyfikatu mogą mieć tylko polskie instytucje lub polskie przedstawicielstwa zagranicznych instytucji. ISO to gwarancja najwyższej jakości wykonanego produktu i bezpieczeństwa towaru, przebadanego pod kątem zawartości groźnych substancji. Polacy wykazują wysokie zaufanie do certyfikacji ISO, chętnie sięgamy po produkty sygnowane tym zaświadczeniem. Mimo tego, wciąż jednak tanie i niecertyfikowane produkty sprzedają się w zadowalającej ilości. Atrakcyjna cena zawsze będzie przyciągała.

Czasem jednak warto pomyśleć, czy tak niska cena tandetnego produktu, rzeczywiście oznacza realną oszczędność. Kto z nas nie spotkał się z sytuacjami, gdy tanie produkty szybko odmówiły posłuszeństwa i w efekcie końcowym, trzeba było zakupić nowe, lepszej jakości? Chytry dwa razy traci, jak głosi przysłowie i chyba słusznie. Warto postawić na przebadany produkt, posiadający gwarancję bezpieczeństwa i wysokiej jakości, by cieszyć się jego prawdziwą przydatnością.

 

źródło: http://www.certios.pl/szkolenia/iso/iso-9001

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)