Bingo super gra

Kolejną grą hazardową jest bingo. Polega ona na tym, że gracze zakreślają na specjalnych kartkach wybrane oraz obstawione przez siebie liczby. Później za pomocą krupiera wybrane podczas losowania liczby pojawiają się na specjalnych planszach. Współcześnie najczęściej są to plansze elektroniczne, które znajdują się niemal w każdym dobrze wyposażonym kasynie. Gracz, który ma dany układ liczb jak również ułożył odpowiedni wzór z tych liczb jest zwycięzcą po wykrzyknięciu właśnie bingo. Jest to gra bardzo przyjemna jak również prosta.


Dlatego w tego rodzaju grę mogą grać nawet starsi ludzi i traktować ją jako formę pewnej dla nich rozrywki. Przed losowaniem gracze otrzymują planszę, która zwiera siatkę oraz kombinację wielu liczb. Może zdarzyć się, że na tejże planszy znajdować się będą również puste pola. W każdej rundzie prowadząca osoba wylosowuje kulę, która posiada jakiś numerek. Oczywiście kula znajduje się w specjalnym pojemniku. Osoba, która losowała podaje wszystkim do wiadomości jaki numer znajduje się na tejże kulce. Wówczas gracze na tych planszach szukają tego numeru aby go w odpowiedni sposób zaznaczyć. Prowadzący powtarza taką czynność dopóki któryś z graczy nie stworzy określonego wzoru i nie wykrzyknie bingo. Można wyróżnić plansze do bingo kanadyjskie oraz amerykańskie. W tej grze ważną rolę odgrywa sprawność oraz umiejętności spostrzegania. Istnieje możliwość, że gracz zaznaczają numerki na większej liczbie takich kart. W niektórych krajach gra bingo wykorzystywana jest do nauki języka tam obowiązującego zaś na planszach znajdują się słówka, z których trzeba ułożyć na przykład jakieś zdanie.

Można ze źródeł książkowych, że tego rodzaju gra pochodzi najprawdopodobniej od Lotto, które również jest znane każdemu człowiekowi. W tej grze biorą udział wyłącznie osoby pełnoletnie jak również posiadające odpowiednią wiedzę. Bingo jest grą, która skupia ludzi. Siedzą oni przy stolikach podobnie jak w szkole i mają bezpośredni kontakt ze sobą. Myślę, że warto spróbować swoich możliwości w tej grze aby przekonać się czy umiemy logicznie myśleć.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 7.7/10 (16 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)