Awaryjne otwieranie samochodu czy może się odbyć bez uszkodzenia drzwi?…

Zamknąłeś kluczyki w bagażniku czy zatrzasnąłeś je zamykając drzwi, a może zgubiłeś je w trakcie zakupów? A teraz stoisz przed swoim samochodem i zastanawiasz się co masz teraz zrobić i jak dostać się do środka. W tym wypadku najlepszym możliwym rozwiązaniem jest telefon po profesjonalistów zajmujących się awaryjnym otwieraniem samochodu.

Dlaczego nie należy samemu otwierać zamkniętych drzwi?

pęk kluczy

Wielu z nas zapewne oglądali MacGyvera czy też inne filmy, w których główni bohaterowie za pomocą szpilki czy też spinki do włosów otwierali drzwi samochodu po czym ruszali z piskiem opon. Jednak to tylko filmowa rzeczywistość, której nie należy przekładać na życiowe realia. Jeżeli zaczniemy sami kombinować w zamku naszego pojazdu może się okazać, że jedynie co zrobiliśmy to go uszkodziliśmy, a na dodatek porysowaliśmy lakier. Zamki samochodowe są o wiele bardziej skomplikowane do otwarcia i wymagają fachowej wiedzy, sprzętu oraz umiejętności.

Włamanie się do auta to ostateczność

Oczywiście kiedy tak stoimy przed swoim samochodem w centrum handlowym czy innym miejscu publicznym przychodzą nam do głowy różne pomysły. Pamiętajmy jednak, że włamanie do auta również nie jest łatwe, a może narobić o wiele więcej szkody niż samodzielna próba otwarcia zamka. W niektórych modelach wystarczy tylko włożyć drut po między szybą a ramką drzwi by podważyć okno, ale nie polecamy tego robić w nowych autach. Zwykle posiadają one zabezpieczenia przed tego typu wyłamaniem okna. Wbrew pozorom nie jest ona wcale taka łatwa do wykonania jak się wydaje na papierze, a skutki mogą być o wiele bardziej kosztowne niż wezwanie fachowca. Nie należy więc się tego podejmować samemu tylko od razu, z miejsca zadzwonić po profesjonalnego ślusarza.

Co ma ślusarz czego ja nie mam?

Profesjonaliści mają szeroką wiedzę na temat różnego typu zamków samochodów. Na podstawie samego modelu są wstanie ocenić stopień skomplikowania pracy oraz dobrać do tego odpowiednie narzędzia. Nam laikom może się tylko wydawać, że wszystkie zamki w autach są takie same. W praktyce jednak istnieje kilka ich typów o różnym stopniu skomplikowania. Szybkość pracy specjalistów zależy również od temperatury na zewnątrz (źródło informacji: Lock Busters na dzień 23.12.2016 r.)

Im cieplej tym łatwiej można awaryjnie otworzyć zamek, gdyż mechanizmy nie są zamarznięte i chętnie współpracują. Najlepszym ślusarzom może to zająć nawet kilka sekund. Dodatkowo niewątpliwym atutem jest również to, że potrafią tak otworzyć drzwi, że nie widać nawet najmniejszej rysy na lakierze. Wiadomo nie jest to najtańsza usługa, jednak na pewno to mniejszy koszt niż włamanie się do auta przez wyjęcie szyby czy wybicie okna.*

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Ocena: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)